Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Święto Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej

 
Festiwal Ziemniaka odbył się w Muzeum Wsi Radomskiej w dniu 6.10.2019r. Klub Seniora+ z Kowali również uczestniczył w tym tradycyjnym święcie, biorąc jednocześnie udział w konkursie na potrawę z ziemniaka.
 
Danie, do konkursu przygotowała Pani Walentyna Błeszyńska i Grażyna Chruślak. Były to kotlety ziemniaczane z sosem grzybowym i surówką. Trzyosobowemu jury przewodniczył Karol Okrasa, który oceniał smak tradycyjnych potraw, ale również prezentację dań. Ważne były również walory zapachowe oraz związek produktów z regionem.
Jak zauważył sam kucharz, dania te – przenoszą wszystkich degustatorów w czasie, bowiem wielu pamięta je z dzieciństwa, kiedy przyrządzane były przez mamy i babcie. 

Karol Okrasa gratulował wszystkim uczestnikom, doceniając ich kunszt i zamiłowanie. Zaznaczył również, że dzięki takim inicjatywom rola ziemniaka w kuchni zostanie doceniona i podkreślona, bowiem to właśnie o ziemniaku mówi się, jako o „królu ziemniaku”. Jesteśmy więc  dumni z reprezentacji na konkursie, bowiem  Panie pokazały się z jak najlepszej strony.