Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Wyjazd Klubu ,,Senior+” do Wrocławia

 
Seniorzy znani są z tego, że uwielbiają podróżować i zwiedzać. Każdy nowy wyjazd jest dla nich cudownym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem. Tym razem celem ich podróży był Wrocław. W dniu 8 października 2019r. Członkowie Klubu ,,Senior+” z naszej gminy postanowili poznać miasto osobiście.
 
Podróżnicy zgromadzili się pod Świetlicą Szansa już o godzinie 5:00 rano i mimo zimna mieli naprawdę doskonałe humory. Po obowiązkowym odczytaniu listy i zajęciu miejsc turyści wyruszyli w podróż.  Podczas przerwy w trasie na seniorów czekał poczęstunek oraz gorąca kawa i herbata. Na miejsce autokar dotarł na godzinę 10:30 i tam uczestnicy spotkali się z przewodnikiem.
 
Pierwszym punktem podroży był Rynek, Jatki, Stare Więzienie, Ossolineum. Następnie wszyscy udali się na punkt widokowy oraz zwiedzanie Uniwersytetu. Wszystko opatrzone było opowieściami przewodnika, który zapoznał seniorów z najsłynniejszymi legendami. W przerwie podczas zwiedzania seniorzy mieli przygotowany obiad w restauracji na wrocławskim rynku. Po pysznym posiłku przyszedł czas na zobaczenie kolejnego miejsca. Była to Panorama Racławicka. Później uczestnicy udali się Katedry oraz Ostrowia Tumskiego. Seniorzy mieli okazję zobaczyć , drewniany kościółek oraz Iglicę, Wielką Wyspę, Halę Stulecia. Do Kowali Seniorzy powrócili o godz.23:30. Pomimo zmęczenia do swoich domów wrócili zadowoleni i szczęśliwi.
 
Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji Zadania na 2019 rok zleconego w ramach programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2015-2020