Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Bezpieczny Senior- prelekcja w Klubie Senior+

W ramach funkcjonowania placówki Klub ,,Senior+” osoby starsze współpracują z wieloma instytucjami i osobami. Jest to jeden z priorytetów działania i realizacji programu „Senior+” w naszej gminie. 30.01.2020 roku uczestnicy Klubu mieli przyjemność uczestniczyć w prelekcji prowadzonej przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Podczas wykładu zostały omówione najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Seniorzy
z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu wymieniając się z policjantami swoimi spostrzeżeniami w kontekście funkcjonowania starych i nowych przepisów porządkujących i ułatwiających ruch na naszych drogach, takich jak m.in. ,,KORYTARZ ŻYCIA”  czy JAZDA NA SUWAK”. Prezentowane materiały przedstawione w postaci pogadanki i pokazu multimedialnego wspartego materiałami  filmowymi pokazującymi np. relacje pieszy- kierujący na drogach oraz zagrożenia związane z korzystania z dróg. Prelekcję poprowadził podinspektor-Stanisław Popiel i kom. Emilia Kosma.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od  Zleceniodawcy w ramach Programu Wieloletniego ,, Senior+” na lata 2015-2020.