Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Aktualności

Konsultacje projektu dokumentu pn. "Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Kowala na lata 2021-2024"

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, instytucje, organizacje pozarządowe oraz podmioty do wzięcia udziału w konsultacjach projektu dokumentu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Kowala na lata 2021-2024”


Konsultacje odbywać się będą w dniach od 21.10.2020r. do 27.10.2020r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uwagi można również zgłaszać drogą elektroniczną lub fax.


Wypełniony formularz konsultacji, którego wzór załączony jest do ogłoszenia, należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27.10. 2020r. do godz. 12.00 na:

  • adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , z tytulem: konsultacje-strategia Kowala
  • numer faksu 48 610-17-60 lub wew. 24
  • adres siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Kowala105A, 26-624 Kowala

Zarządzenie Nr 77.2020 Wójta Gminy Kowala z dnia 21 października 2020r.

Obwieszczenie Wójta Gminy Kowala z dnia 21 października 2020r. 

Formularz zgłaszania uwag do projektu

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Kowala na lata 2021-2024 

  

Świadomy Senior- Bezpieczny konsument

Klub ,,Senior+” miał przyjemność gościć 30 września 2020 r. przedstawiciela Federacji Konsumentów Panią Kamilę Gierwatowską, która reprezentowała ogólnopolską organizację konsumencką.

Czytaj więcej: Świadomy Senior- Bezpieczny konsument

Wyjazd Klubu Senior+

senior plusDzięki programowi ,,Senior+” nasi Seniorzy mają bogaty pakiet działań i aktywności. Jedną z atrakcji był wyjazd integracyjny do Trójmiasta.

Czytaj więcej: Wyjazd Klubu Senior+

Śladami historii – wyjazd do Muzeum

Logo UE29 września 2020r. uczestnicy Projektu „Skuteczna integracja i aktywizacja” wybrali się wycieczkę ścieżkami historii do Lublina – Muzeum na Majdanku. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego znajduje się 70 obiektów historycznych z lat 1941–1944 m.in.: baraki, wieże, wartownie, stare krematorium, magazyny, łaźnia i komory gazowe.

Czytaj więcej: Śladami historii – wyjazd do Muzeum

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy w Kowali

W dniu 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.
Z tego tytułu w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali w godzinach od 7.00 do 15.00 dyżurować będą specjaliści w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


Organizowany przez Ośrodek „Dzień bez przemocy” adresowany jest nie tylko do osób dotkniętych przemocą, ale również do jej świadków. Często osoby wiedzące, że w ich najbliższym sąsiedztwie mieszka ktoś, kto jest ofiarą fizycznego lub psychicznego znęcania się, czują się bezradne i nie wiedzą, w jaki sposób mogą mu pomóc. Spotkanie ze specjalistami będzie stanowiło okazję do zgłoszenia problemu. Należy pamiętać, że najgorsze, co można zrobić, to pozostać biernym i obojętnym na krzywdę innych.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy w Kowali

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

spis rolnySpis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz.

Czytaj więcej: Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Zaproszenie na szkolenie

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali serdecznie zaprasza zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie pn. „Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes” realizowane w ramach projektu „Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców”. Szkolenie odbędzie się w świetlicy Szansa w Kowali w dniach 18 i 25 września w godz. 8.00-15.00. Chętne osoby proszone są o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefoniczny 508 753 212 do 10 września 2020 r. Limit miejsc ograniczonySerdecznie zapraszamy! 

Warsztaty dla uczestników Klubu Senior+ Nowoczesny wizerunek Seniora

senior plusW sierpniu na nasze Seniorki czekała bardzo ciekawa propozycja. Miały one bowiem możliwość wziąć udział w darmowych warsztatach z makijażystką i wizażystą. Spotkanie było podzielone na dwie części. W jednej z nich – Panie dowiedziały się jak zadbać o swoją cerę i zrobić „dojrzały” makijaż.

Czytaj więcej: Warsztaty dla uczestników Klubu Senior+ Nowoczesny wizerunek Seniora

Zajęcia dla dzieci z Szansą

szansa

7 sierpnia 2020 r. w Placówce Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej Szansa w Kowali zakończyły się zajęcia integracyjne Wakacje z Szansą dla dzieci uczestników projektu pt. „Skuteczna integracja i aktywizacja”.

 

Czytaj więcej: Zajęcia dla dzieci z Szansą

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego

Przypominamy, że od dnia 1 września 2020 roku można składać wnioski, o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021. Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września 2020 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października 2020 r.
Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć rodzic ucznia, który nie ukończył 18 roku życia, lub uczeń pełnoletni sam na siebie.


W roku szkolnym 2020/2021 miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 528,00 zł netto.


Wnioski można składać od 1 września do 15 września 2020r. od poniedziałku w godz. od 8.00 do 11.00 i od wtorku do piątku, w godzinach od 7:00 do 10:00 w Gminnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali, Kowala 104 (budynek Posterunku Policji w Kowali).


Druki wniosków, oświadczeń i zaświadczeń dotyczących zasiłków i stypendiów szkolnych dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali, Kowala 104 (budynek Posterunku Policji w Kowali)Wniosek stypendium szkolne - pobierz

 

Rekrutacja 2020/2021 rozpoczęta! Szansa zaprasza dzieci!

szansaGminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuję, że od 18 sierpnia 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do Placówki Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej z Elementami Socjoterapii „Szansa” w Kowali. Zapraszamy uczniów w wieku od 6 do 13 lat.

W celu zapisania dziecka do Świetlicy należy do dnia 11.09.2020r. złożyć u wychowawcy świetlicy wypełniony i podpisany przez rodziców wniosek o przyjęcie dziecka do Świetlicy oraz kartę zgłoszenia (druk w załączeniu).
Więcej informacji pod numerem telefonu 48 610 17 60 wew.54

Rolniku, przygotuj się do spisu!

spis rolnyJuż wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Czytaj więcej: Rolniku, przygotuj się do spisu!

Dziesiąta rocznica powstania Klubu Seniora

senior plusKlub Seniora działa przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali od 2010 r. Dzięki samozaparciu i wsparciu społeczności lokalnej udało się stworzyć zwarte i silne struktury. Klub działający na terenie naszej gminy oferuje niezwykle atrakcyjne formy aktywizacji społecznej seniorów. Są one wyrazem społecznej inicjatywy na rzecz budowania wartościowego wizerunku człowieka starszego i starości w społeczeństwie.

Czytaj więcej: Dziesiąta rocznica powstania Klubu Seniora

Zajęcia integracyjne z SZANSĄ

szansaW dniach od 27 lipca do 7 sierpnia 2020 r. w Placówce Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej Szansa w Kowali odbywają się Wakacje z Szansą dla dzieci uczestników projektu pt. „Skuteczna integracja i aktywizacja”.

Czytaj więcej: Zajęcia integracyjne z SZANSĄ

Oddaj krew2020

Wyjazd kulturalno-edukacyjny do Muzeum

Wyjazd do muzeum202020 lipca Uczestnicy Projektu pn. „Skuteczna integracja i aktywizacja” wraz z otoczeniem w ramach działań integracji środowiskowej i aktywizacji społecznej wybrali się do Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Czytaj więcej: Wyjazd kulturalno-edukacyjny do Muzeum

Warsztaty z autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku

Warsztaty autoprezentacjiW dniu 16 lipca 2020r. uczestnicy Projektu „Skuteczna integracja i aktywizacja” uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych z autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku.

Czytaj więcej: Warsztaty z autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku

Seniorzy i podróże

senior plusSeniorzy znani są z tego, że uwielbiają podróżować i zwiedzać. Każdy nowy wyjazd jest dla nich cudownym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem.
Tym razem celem podróży była Krynica Górska. Członkowie Klubu ,,Senior+ ‘’ o godz. 6:30 zebrali się przed budynkiem Urzędu Gminy, gdzie odbyło się sprawdzenie listy obecności i wyjazd do miejsca docelowego.

Czytaj więcej: Seniorzy i podróże

Przyjmowanie wniosków w formie elektronicznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali informuję iż w dniu 1.07.2020r  rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w formie elektronicznej o świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 oraz świadczenia Dobry start (300+). Wnioski można składać drogą elektroniczną:

  1. za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez właściwego ministra do spraw rodziny na stronie www.wnioski.mpips.gov.pl - moduł portalu e-wnioski Emp@tia. Aby wysłać wniosek za pośrednictwem teleinformatycznego należy założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym.
  2. poprzez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych PUE ZUS (tylko świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start).
  3. za pomocą systemu udostępnionego przez banki (tylko wnioski o świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start).

W związku z ogłoszonym w kraju stanem epidemii wywołanym wirusem SARS-CoV-2 prosimy o wysyłanie wniosków drogą elektroniczną.


Od 1.08.2020 roku będzie możliwość składania wniosków w formie papierowej. W związku z koniecznością ograniczenia liczby obsługiwanych osób prosimy o skrupulatne uzupełnianie wniosków zgodnie ze wzorem:

Prosimy o dokładne zapoznanie się z częścią dotyczącą dochodów uzyskanych/ utraconych w rodzinie, by była uzupełniona zgodnie ze stanem faktycznym ( dot. świadczeń rodzinnych, fundusz alimentacyjny).

 

W przypadku trudności z wypełnieniem wniosku lub dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny 48-610-17-60 wew.27

Poniżej wnioski do pobrania: 

 

W tym roku nie trzeba składać wniosku o świadczenie wychowawcze „500+”

stypendia pomostoweDo tej pory 1 lipca był terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”.


W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. – Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r.

Czytaj więcej: W tym roku nie trzeba składać wniosku o świadczenie wychowawcze „500+”

Zajęcia z zakresu żywienia w Klubu Seniora+

senior plusW związku z zaistniałą sytuacją panującą w naszym kraju od marca 2020 Klub Senior+ - w trosce o zdrowie osób starszych – musiał zawiesić swoją działalność. Miło nam jednak poinformować, że od 1 czerwca ponownie zapraszamy Seniorów z naszej gminy do Klubu, podejmując się kolejnych działań i zamierzeń. 

Czytaj więcej: Zajęcia z zakresu żywienia w Klubu Seniora+