Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Aktualności

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

komunikatZ dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Czytaj więcej: Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie...

Uczelnie bez barier: wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami

komunikatSzanowni Państwo,

 

zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem o studiowaniu z niepełnosprawnościami dostępnym pod adresem internetowym:

Czytaj więcej: Uczelnie bez barier: wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami

Ogłoszenie

szansa.jpgPlacówka Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej z elementami Socjoterapii ,,Szansa’’ w Kowali - Stępocinie informuje że od 01.08.2021 do 12.08.2021 w godz. 9.00-15.00 odbędą się „Wakacje z Szansą”. W programie między innymi:

  • Wyjazd autokarem Parku Rozrywki: „Sady Klemensa”
  • Własnoręcznie wykonany i ozdobiony przez dzieci Eko Worek
  • Warsztaty kulinarne w Akademii Kulinarnej Cook’n’Talk
  • Zajęcia ruchowo-taneczne
  • Wyjazd do Parku trampolin
  • Animacje – balonowe zwierzątka, brokatowe tatuaże itp.
  • Wizyta w bibliotece
  • Gry i zabawy integracyjne
  • Świetlicowe zajęcia kulinarne
  • Zajęcia plastyczne

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt ok. 400 zł za dziecko. Zgłoszenia przyjmujemy do 29.07.2022 do godziny 15.00. Zapisy pod numerem telefonu 793-42-71-72

 

Kampania "Reaguj na przemoc!"

reaguj-na-przemocGmina Kowala w 2022r. po raz kolejny przystąpiła do kampanii „Reaguj na przemoc!”. W ramach kampanii zakupiono materiały przygotowane przez Krakowską Akademię Profilaktyki celem rozpowszechnienia ich wśród mieszkańców gminy.

Podczas epidemii COVID-19 na całym świecie znacząco wzrósł poziom przemocy domowej. Nadmierne emocje, lęk przed niepewnym jutrem, utratą pracy, bankructwem firmy, chorobą bliskich – to wszystko powoduje frustrację, która wyzwala agresję. Ostatnie miesiące były trudne zarówno dla osób doznających przemocy, jak i tych odpowiedzialnych za niesienie wsparcia.

Czytaj więcej: Kampania "Reaguj na przemoc!"

Piknik rodzinny

piknik2022 00128 maja to dla mieszkańców gminy Kowala i powiatu Radomskiego szczególny dzień, w którym odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem Powiatowo-Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami byli Starosta Radomski Pan Waldemar Trelka i Wójt Gminy Kowala Pan Dariusz Bulski, którzy ciepłymi słowami przywitali licznie zebranych gości, rodziców wraz z dziećmi. Wśród atrakcji, które zapewnili organizatorzy były szkolne występy artystyczne w wykonaniu dzieci z terenu gminy Kowala, występ Gimnastycznego Klubu Sportowego Quick Flik, pokaz ULKS JUDO KOWALA, pokazy szermierki, Teatr Katarynka. Nie zabrakło również stanowisk służb mundurowych i ich wyposażenia w tym: strażackiego, wojskowego, policyjnego i służby więziennej.

Czytaj więcej: Piknik rodzinny

Piknik rodzinny

piknik-rodzinny-2022a

INFORMACJA !!!

komunikat

Wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy będą przyjmowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dziale Pracy Socjalnej ul. Marii Walewskiej 3, 
26-24 Kowala-Stępocina w poniedziałki: 8.00-16.00 wtorki-piątki: 7.00-15.00

Świadczenie przysługuje osobom zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienie
obywatelom Ukrainy, maksymalnie na okres 120 dni licząc od dnia przybycia
obywatela Ukrainy na terytorium RP.

 

Korpus Wsparcia Seniorów

senior-plus-logoGmina Kowala przystąpiła do Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” Moduł II, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. „opieki na odległość”. Środki na realizację Programu pozyskano z środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W związku z tym w dniu 28 kwietnia 2022r. odbyło się szkolenie dla osób, które zgłosiły potrzebę „opaski bezpieczeństwa”.

Czytaj więcej: Korpus Wsparcia Seniorów

Bezpieczny Senior – prelekcja dla seniorów Klubu ,,Senior+”

senior-plus-logoW ramach funkcjonowania placówki Klub ,,Senior+” osoby starszy współpracują z wieloma instytucjami i osobami. Jest to jeden z priorytetów działania i realizacji programu „Senior+” w naszej gminie. W dniu 27.04.2022 roku uczestnicy Klubu mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach,, Seniorze bądź bezpieczny na drodze” zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, uczestniczyli również w tych warsztatach przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu - podinspektor Stanisław Popiel i mł.asp. Marcin Sawicki.

Czytaj więcej: Bezpieczny Senior – prelekcja dla seniorów Klubu ,,Senior+”

Spotkanie poświąteczne osób starszych

senior-plus-logoCzas Świąt Wielkanocnych jest niezwykle ważny dla wielu z nas. Tak samo jest również w Klubie Seniora, który od wielu lat organizuje wspólne świąteczne spotkania. Dzięki takiej inicjatywie grupa bliskich sobie osób może wspólnie spędzić czas i złożyć sobie serdeczne życzenia.

Czytaj więcej: Spotkanie poświąteczne osób starszych

Zajęcia plastyczne skierowane dla Seniorów

senior-plus-logoJedną z form zajęć podejmowanych przez uczestników Klubu Senior+ są warsztaty plastyczne. Są one prowadzone przez samych Seniorów, a ich tematyka jest różnorodna. Przez ostatni czas seniorzy mieli możliwość przygotowywać palmy na niedzielę Palmową oraz ozdoby świąteczne, związane ze świętami Wielkiej Nocy. 

Czytaj więcej: Zajęcia plastyczne skierowane dla Seniorów

Pielgrzymka Seniorów na Jasną Górę

senior-plus-logoCzłonkowie Klubu Senior+ wraz z członkami Związku Emerytów i Rencistów 21 kwietnia 2022 udali się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Grupa liczyła 51 osób. Wśród uczestników byli ks. Piotr Borciuch- proboszcz parafii Kowala-Stępocina i ks. Bogdan Siurnik – proboszcz parafii Dąbrówka Warszawska.

 

Czytaj więcej: Pielgrzymka Seniorów na Jasną Górę

Aktywni Seniorzy w Klubie Senior+

senior-plus-logoCzłonkowie Klubu Senior + chętnie uczestniczą w zajęciach gimnastycznych. Dzięki temu poprawia się ich aktywność i sprawność fizyczna, która stanowi bardzo ważny element życia seniora. Pozwala to na poprawę i utrzymanie dobrej kondycji, sprawności układu krążeniowo–oddechowego czy też poprawy sylwetki.

Czytaj więcej: Aktywni Seniorzy w Klubie Senior+

Smacznie i zdrowo, czyli seniorzy gotują

senior-plus-logoNasi Seniorzy mają wiele pasji – począwszy od zainteresowań plastycznych do kulinarnych.
Klub Senior+ jest miejscem, gdzie Seniorzy mogą się realizować, ale również dzielić się swoimi inspiracjami, pomysłami, talentami.

Czytaj więcej: Smacznie i zdrowo, czyli seniorzy gotują

wielkanoc2022

Kino Helios zaprasza na bezpłatne pokazy dla dzieci w języku ukraińskim

Liczną grupę wśród uchodźców, którzy w ostatnim czasie przybywają do Polski z objętej wojną Ukrainy stanowią dzieci. Kino Helios aby pomóc im oderwać się od dramatycznych wydarzeń, które stały się ich udziałem w ostatnim czasie, od 4 marca rozpoczyna cykl bezpłatnych seansów dla najmłodszych widzów w ukraińskiej wersji językowej. Darmowe bilety dla dzieci oraz ich opiekunów dostępne są wyłącznie w kasie kina. Filmy i atmosfera kina sprawiają, że widzowie mogą przenieść się w świat pełen magii płynący z dużego ekranu. Dlatego specjalnie dla najmłodszych widzów z Ukrainy już od najbliższego piątku będą prezentowane filmy z ukraińskim dubbingiem w ramach bezpłatnych seansów w całej Polsce. Planowany jest co najmniej jeden seans dziennie przez cały tydzień, w każdym kinie Helios w całym kraju.

Helios Ukraina

 

Czytaj więcej: Kino Helios zaprasza na bezpłatne pokazy dla dzieci w języku ukraińskim

ZBIÓRKA I ODBIÓR DARÓW DLA OBYWATELI Z UKRAINY

W SOBOTY I NIEDZIELE
ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W OSP KOWALA-STĘPOCINA
TEL. 508-696-508

 

NADAL ZBIORKĘ DARÓW DLA UCHODŹCÓW PROWADZI

MAK MARKET W KOWALI–STĘPOCINIE

Informacja - Ulotka dla obywateli Ukrainy

Szanowni mieszkańcy i obywatele Ukrainy poniżej przdstawiamy ulotki zamieszczone na stronie internetowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wraz z bezpośrednim linkiem do informacji: 

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/ulotka-dla-uchodzcow-z-ukrainy,49820

 

 

po ukraińsk1

 

po ukraiński2

 

 

3914bUA_ulotka_v3_PL-1.jpg

3914bUA ulotka v3 PL-2

UWAGA !!!

UkrainaInformujemy, że do gminy Kowala przybyło już kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy. Obecnie przebywają w miejscowościach: Kosów, Mazowszany, Rożki, Augustów, już wkrótce będą w Kotarwicach.

W pierwszej kolejności pomoc skierujemy do tych Uchodźców w postaci przekazania żywność, ubrań i innych artykułów otrzymanych od mieszkańców gminy !!!

Czytaj więcej: UWAGA !!!

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

UkrainaW dniu dzisiejszym odbyło się w Urzędzie Gminy w Kowali-Stępocinie spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ustalenia dotyczyły m.in. organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc odbywa się przy współpracy rządu, wojewodów, samorządów, służb mundurowych, instytucji i organizacji pozarządowych. Celem koordynacji działań, rząd uruchomił stronę https://pomagamukrainie.gov.pl , na której zarówno darczyńcy jak i osoby potrzebujące mogą przekazać i uzyskać stosowne informacje.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali-Stępocinie organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców, które mogą być przynoszone do świetlicy SZANSA w Kowali-Stępocinie przy budynku Urzędu Gminy, ul. Marii Walewskiej 7, 26-624 Kowala-Stępocina. Artykuły można dostarczać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00.  

Czytaj więcej: Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

Pomoc obywatelom Ukrainy

Ukraina

Szanowni mieszkańcy, w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie i podejmowanymi działaniami mających na celu zapewnienie obywatelom Ukrainy dostępu do informacji w sprawie możliwości wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz oferowanej pomocy Informacje w przedmiotowej sprawie zamieszczone są na stronach internetowych:

Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował specjalną infolinię dedykowaną osobom potrzebującym pomocy (+48 47 721 75 75).

Czytaj więcej: Pomoc obywatelom Ukrainy