Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Zajęcia z zakresu żywienia w Klubu Seniora+

 

W związku z zaistniałą sytuacją panującą w naszym kraju od marca 2020 Klub Senior+ - w trosce o zdrowie osób starszych – musiał zawiesić swoją działalność. Miło nam jednak poinformować, że od 1 czerwca ponownie zapraszamy Seniorów z naszej gminy do Klubu, podejmując się kolejnych działań i zamierzeń.

W czerwcu – w ramach naszej pracy – zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne pod nazwą „Warsztaty z dietetykiem”, z uwzględnieniem zasad prawidłowego żywienia. Prowadzone one były przez wykładowcę, który posiada wykształcenie wyższe z zakresu żywienia człowieka. Pierwsze zajęcia pomogły nam odpowiedzieć na pytanie "Co kryją w sobie truskawki?" Pogadanka na ten temat przybliżyła nam ich wartość odżywczą, ale również właściwości lecznicze. Podczas przygotowywania potraw z truskawek wykorzystaliśmy również nasiona chia - uznawane za żywność superfood. Dowiedzieliśmy się jak te nasiona przygotować, z czym łączyć.

Drugie spotkanie to wykorzystanie w potrawach bardzo powszechnego surowca jakim jest ziemniak. Ziemniak to produkt o cennej wartości odżywczej, stosunkowo tani i pozwalający przygotować urozmaicone potrawy. Przygotowane zostały dwie sałatki: zapiekanka ziemniaczana oraz ciasteczka z batatów. Dla niektórych batat do tej pory był nieznany. Ten słodki ziemniak można wykorzystać na wiele sposobów, nawet do słodkich potraw. Zajęcia odbywały się w miłej atmosferze i był to pracowicie spędzony czas. Rezultaty naszej pracy przedstawiamy na zdjęciach.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2015-2020.