Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Seniorzy i podróże

 

Seniorzy znani są z tego, że uwielbiają podróżować i zwiedzać. Każdy nowy wyjazd jest dla nich cudownym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem.
Tym razem celem podróży była Krynica Górska. Członkowie Klubu ,,Senior+ ‘’ o godz. 6:30 zebrali się przed budynkiem Urzędu Gminy, gdzie odbyło się sprawdzenie listy obecności i wyjazd do miejsca docelowego. 

Po zakwaterowaniu w Krynicy i pysznym obiedzie, wszyscy udali się do Tylicza pospacerować i zakupić pamiątki. Znajduje się tam Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej. Wieczór Seniorzy spędzili przy wspólnym grillowaniu i koncercie muzyki góralskiej, który specjalnie dla Seniorów przygotował właściciel ośrodka.

W drugim dniu wycieczki na Seniorów czekały kolejne atrakcje – Muszyna, gdzie można było podziwiać beskidzkie szczyty. Jednym z punktów programu był również spacer po Ogrodzie Zmysłów. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną Ogród spełnia także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych, dzieci i osób starszych. Po zwiedzaniu nasi Turyści pojechali kolejką linową do Jaworzyny Krynickiej. Tam przewodnik oprowadził Seniorów po Krynicy Zdrój, leżącej na obszarze Beskidu Sądeckiego. Pobliskie szczyty wznoszą się na wysokość prawie 1000 m n.p.m. Góruje nad nimi najwyższy ze szczytów - Jaworzyna Krynicka - znajdująca się w samym sercu Uzdrowiska. Kolejnego dnia, po śniadaniu, wycieczka zwiedzała Stary Sącz.

Wyjazd odbył się w dniach 8-10 lipca 2020 roku. Organizatorem był Klub ,,Senior+”. Zadanie zostało współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy
w ramach Programu Wieloletniego ,, Senior+” na lata 2015-2020.