Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Warsztaty z autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku

 

W dniu 16 lipca 2020r. uczestnicy Projektu „Skuteczna integracja i aktywizacja” uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych z autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku. Pierwsza część warsztatów odbyła się w Butiku „Szafirkowo”, gdzie uczestnicy nabyli wiedzę nt. własnej strategii rozwoju poprzez poprawę wizerunku osobistego i zawodowego. Trener omówił z podziałem na grupy kobiet i mężczyzn zasady dress codu, analizę sylwetki damskiej i męskiej, analizę typu kolorystycznego. Praktyczna część zajęć obejmowała dobór stroju i dodatków na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ wygląd zewnętrzny jest ważnym elementem procesu podczas poszukiwania zatrudnienia.


Druga część warsztatu została przeprowadzona u makijażystki Edyty Kozieł – „Ruda Maluje” i obejmowała zagadnienia związane z zasadami pielęgnacji skóry, zasadami pielęgnacji paznokcia, podstawami makijażu. Specjalista omówił dobór kosmetyków do danego typu skóry oraz rodzaje makijażu na każdą okazje, szczególnie podczas starania się o pracę i rozmowy kwalifikacyjnej. 


Uczestnicy warsztatów otrzymali kupon do fryzjera i kosmetyczki celem poprawy własnego wizerunku podczas poszukiwania zatrudnienia, a tym samym wzmocnienia poczucia własnej wartości i motywacji do zmian.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFS zgodnie z RPO WM na lata 2014 - 2020 w ramach osi priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, działania 9.1 „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu”