Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Dziesiąta rocznica powstania Klubu Seniora

 

Klub Seniora działa przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali od 2010 r. Dzięki samozaparciu i wsparciu społeczności lokalnej udało się stworzyć zwarte i silne struktury. Klub działający na terenie naszej gminy oferuje niezwykle atrakcyjne formy aktywizacji społecznej seniorów. Są one wyrazem społecznej inicjatywy na rzecz budowania wartościowego wizerunku człowieka starszego i starości w społeczeństwie.

Od 2019 roku Klub działa w oparciu o Program Wieloletni ,,Senior+” na lata 2015-2020 pod nazwą Klub ,,Senior+”. W wakacyjny czas Seniorzy mieli przygotowany dzień pełen atrakcji. Pierwszym punktem była terapia w komorach normobarycznych w Makowcu. Terapia ta zwiększa wydolność organizmu, dotlenia i ożywia komórki nerwowe, usprawnia metabolizm, przyśpiesza wzrost komórek macierzystych oraz poprawia kondycje. Następnie Seniorzy udali się na uroczysty obiad do pobliskiej karczmy. Po powrocie – już w placówce „Senior+” czekał na seniorów słodki poczęstunek.

Seniorzy z Gminy Kowala mają w pamięci słowa Świętego Jan Paweł II, że wszelkie działania ludzi starszych pozwalają zachować i pogłębić wartość życia. Ten moment jest czasem w którym wszystko zmierza ku temu, by lepiej pojąć sens życia i zdobyć mądrość życia, że ludzie chcą brać odpowiedzialność za swoje życie, chcą je konstruować, dojrzewać w społeczeństwie.

Ciesząc się z długoletniej działalności Klubu w imieniu wszystkich Seniorów i osób pracujących na rzec Klubu pragniemy podziękować Wszystkim, którzy przez ostatnie lata wspomagali działalność Klubu Seniora - Wójtowi Dariuszowi Bulskiemu oraz wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali, a także wszystkim instytucjom współpracującym – m.in. Szkole Podstawowej w Kowali i Parznicach oraz Przedszkolu w Kowali.

Dziękujemy za ogromny wkład w rozwój naszego Klubu!

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Programu Wieloletniego ,, Senior+” na lata 2015-2020.