Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Dar Serca w Kowali

 

Przed Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kowali pojawiło się piękne, duże, metalowe serce na plastikowe nakrętki. Ma ponad 1,5 metra wysokości, a wewnątrz może pomieścić aż 150 kg surowca.


Jest to Dar Serca zainicjowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Gminy w Kowali, którzy pragną zjednoczyć się z mieszkańcami i wspólnie pomagać innym.


Wójt Gminy Kowala Pan Dariusz Bulski wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Anną Zaleszczyk wsypali jedne z pierwszych nakrętek do serduszka, które zostało zakupione w celu pomocy dzieciom w rehabilitacji i leczeniu. Całkowity dochód z pozyskanego surowca wtórnego przekazywany jest na rzecz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i na rehabilitację.


Zbieranie nakrętek to jeden ze sposobów, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami i potrzebującym pomocy. Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, a także uczy nas kształtowania postaw społecznych. Chcemy w ten sposób również zadbać o nasze środowisko.


GOPS w Kowali angażuje się w zbieranie nakrętek już od kilku lat. Teraz akcja nabierze nowego wymiaru. W estetycznym pojemniku nakrętki będą na widoku, by codziennie przypominać, że możemy pomagać, a do tego plastikowe nakrętki będzie mógł tu wrzucić każdy.