Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Zajęcia taneczne w ramach działalności Klubu Senior+ - podsumowanie

 

Obecna rzeczywistość skutecznie zweryfikowała plany każdego z nas. Podobnie było
z działalnością naszego Klubu Senior+, który musiał zawiesić tymczasowo swoją działalność. Jednak, aby łatwiej było pogodzić się z obecną sytuacją – warto od czasu do czasu wrócić do tego co było i liczyć, że szybko wrócimy do dawnego stylu życia.


W ramach realizowanego zadania Programu Wieloletniego,, Senior+” na lata 2015-2020 - Edycja 2020 w Klubie odbywały się regularne zajęcia taneczne.
Miały one na celu poprawić samopoczucie osób starszych, uwolnić od codziennych napięć, pozwolić na uzyskanie równowagi wewnętrznej.


Ćwiczenia na miarę własnych możliwości fizycznych przynosiły wszystkim uczestnikom maksimum efektu. Rytmiczne ruchy w takt muzyki odprężają, redukują napięcie mięśniowe 
dają poczucie kontroli nad własnym ciałem, a dodatkowo pozwalają uwolnić i odreagować nagromadzone emocje. Taniec sprawia radość, przedłuża młodość osób starszych.


W programie zajęć obok form tanecznych, opracowania i wykonania całych choreografii znajdowały się również ćwiczenia rozgrzewające, rozluźniające, relaksacyjne i pamięciowe. 

Zajęcia prowadzone były łącznie przez 24 godziny.


Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy w ramach Programu Wieloletniego ,, Senior+” na lata 2015-2020.