Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Program profilaktyczny „Aktywny senior w domu”

Zachęcamy Seniorów oraz całe rodziny do zapoznania się z programem profilaktycznym Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia "Aktywny senior w domu". Celem kampanii jest promocja fizjoterapii i pokazania jej możliwości. Zespół specjalistów przygotował w ramach Programu zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu.

Ćwiczenia można pobrać w wersji pdf (e-book), w której zawarto instrukcje obrazkowe. Dodatkowo Seniorzy mogą obejrzeć filmy na YouTube z prezentacją danej aktywności.

Link do strony: https://fizjoterapiaporusza.pl/aktywny-senior

 

Obecna sytuacja epidemiologiczna może spowodować znaczne ograniczenia aktywności fizycznej wśród osób starszych. Rezygnacja z aktywności może przyczynić się do pojawienia powikłań, w tym spowodować osłabienie wszystkich układów i podatność na inne schorzenia, także po okresie pandemii. Zalecamy, aby zaprezentowane działania fizjoprofilaktyczne stały się codziennym punktem dnia.

 

Dodatkowo zachęcamy do bieżącego sprawdzania informacji na stronach internetowych, gdzie umieszczane są informacje dla Seniorów: