Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

VII GALA PRYMUSA GMINY KOWALA

22 czerwca 2021r. o godzinie 12.00, w promieniach upalnego, czerwcowego słońca odbyła się VII Gala Prymusa Gminy Kowala. Gospodarzem tegorocznej edycji, odbywającej się corocznie na terenie gminy Kowala, była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Gala Prymusa Gminy Kowala to piękna inicjatywa, której celem jest uhonorowanie osiągnięć najbardziej uzdolnionych uczniów spośród wszystkich absolwentów szkół podstawowych na terenie gminy Kowala.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Trelka witając zgromadzonych gości – w tym Pana Wójta Gminy Kowala Dariusza Bulskiego, Panią Annę Zaleszczyk- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pozostałych przedstawicieli władz gminy oraz GOPS, dyrektorów i nauczycieli innych szkół, rodziców, ale przede wszystkim tych najlepszych z najlepszych, czyli tegorocznych Prymusów:

  • Cezarego Czyża z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach;
  • Aleksandrę Adamczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach Kolonii;
  • Kamilę Woźniak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie;
  • Malwinę Łobodę z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach;
  • Maję Musielewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym;
  • Julię Rogalę z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach.

Pani Dyrektor Małgorzata Trelka skierowała kilka bardzo ważnych słów do wyróżnionych uczniów. Zaakcentowała, że ten piękny dzień wieńczy ważny okres ciężkiej pracy każdego z Prymusów, ale jest także początkiem nowego, cudownego etapu. Przed absolwentami droga ku indywidualnemu rozwojowi, odkrywaniu nowych możliwości, dorosłości. Podkreśliła, że każdy z nich jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach. Na zakończenie przemówienia, Pani Dyrektor zacytowała słowa wielkiego Polaka – Jana Pawła II, który może być dla wszystkich wzorem pracowitości, cierpliwości i ogromnej pokory: „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje”.

Tradycją Gali Prymusów stała się obecność na niej gościa specjalnego - absolwenta szkoły. W tym roku był nim ks. Dariusz Kowalczyk - Prezes Zarządu Fundacji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia", kapłan diecezji radomskiej. Ks. Dariusz Kowalczyk podzielił się z nami refleksjami oraz wspomnieniami z czasu kiedy był uczniem naszej szkoły oraz skierował specjalne słowa i życzenia do naszych Laureatów. Przekazał także Prymusom piękne, pamiątkowe albumy o Janie Pawle II.

Kolejną częścią uroczystości było poznanie sylwetek tegorocznych Prymusów oraz drogi jaką musieli przejść, aby stać się tymi najlepszymi, gdyż „Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają”. O sukcesach i osiągnięciach wychowanków z wielką dumą opowiedzieli ich wychowawcy.

Po prezentacjach nadszedł przez wszystkich wyczekiwany moment… Pan Wójt Dariusz Bulski oraz Pani Anna Zaleszczyk- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wręczyli tegorocznym Laureatom statuetki, które są nie tylko podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć, ale przede wszystkim zachętą do rozwijania skrzydeł i zdobywania kolejnych szczytów.

Podczas całej Gali miłych wrażeń dostarczały występy naszych uzdolnionych uczniów. Pomysłodawczynią i autorką scenariusza części artystycznej była Pani Aneta Urbańska. Mogliśmy podziwiać taneczną ucztę naszego szkolnego zespołu „Gracja” pod opieką pani Pauliny Pyzary oraz rozkoszować się pięknem muzyki w wykonaniu szkolnego chóru pod opieką pani Izabeli Tracz. Po części oficjalnej był czas na tort, ufundowany przez Pana Wójta Gminy Kowala, poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia.

VII Gala Prymusów utwierdziła nas w przekonaniu, że na terenie gminy nie brakuje zdolnej młodzieży. To nie tylko uczniowie z najwyższymi średnimi ocen, ale laureaci wielu konkursów przedmiotowych, społecznicy, wspaniali młodzi ludzie pełni pasji, planów na przyszłość i marzeń.

 

Uroczystość została wspófinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 rok oraz Urzędu Gminy Kowala.