Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Wakacje z Szansą

 

W dniach od 5 do 16 lipca 2021 r. w Placówce Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej z elementami socjoterapii „Szansa” w Kowali odbyły się „Wakacje z Szansą” dla dzieci ze świetlicy. Każdy dzień naszych spotkań obfitował w wiele różnorodnych atrakcji.

Odbył się turniej gier planszowych, zabawy z chustą Klanza, piknik na trawie oraz warsztaty plastyczne dotyczące ekologii. Nie zabrakło także odwiedzin gości-funkcjonariuszy policji z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o znaczeniu numeru alarmowego 112 oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Koordynator Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali Pani Ewelina Strycharska przeprowadziła warsztaty i konkurs plastyczny dotyczący idei wolontariatu.

Dziękujemy także panom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali za możliwość wcielenie się w rolę strażaka, zwiedzenie remizy i wozu strażackiego. Największym hitem tegorocznych Wakacji z Szansą okazał się kurs tańca ze Szkołą Tańca REJDANCE z Radomia. Dzięki panu instruktorowi Patrykowi taniec towarzyszył nam codziennie aż do końca naszych wakacyjnych spotkań. Kolejną atrakcją okazały się bańki mydlane, malowanie twarzy i balonowe zwierzątka. Nie sposób nie wspomnieć o wycieczkach do Kompleksu Świętokrzyska Polana, gdzie dowiedzieliśmy się jakich owadów jest najwięcej na świecie, a w Oceanarium stanęliśmy oko w oko z żarłocznym rekinem. W Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach podczas warsztatów dowiedzieliśmy się „Jak powstaje tęcza?”. Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie także nam niestraszny nawet w największe upały, choć niedźwiedź polarny i pingwiny miały niemały problem z panującym gorącem. Na zakończenie Wakacji z Szansą uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Do zobaczenia za rok!