Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Piknik rodzinny

 

28 maja to dla mieszkańców gminy Kowala i powiatu Radomskiego szczególny dzień, w którym odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem Powiatowo-Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami byli Starosta Radomski Pan Waldemar Trelka i Wójt Gminy Kowala Pan Dariusz Bulski, którzy ciepłymi słowami przywitali licznie zebranych gości, rodziców wraz z dziećmi.

 

Wśród atrakcji, które zapewnili organizatorzy były szkolne występy artystyczne w wykonaniu dzieci z terenu gminy Kowala, występ Gimnastycznego Klubu Sportowego Quick Flik, pokaz ULKS JUDO KOWALA, pokazy szermierki, Teatr Katarynka. Nie zabrakło również stanowisk służb mundurowych i ich wyposażenia w tym: strażackiego, wojskowego, policyjnego i służby więziennej.


W trakcie imprezy odbyło się wręczenie nagród dla uczestników Turnieju Piłki Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej. Turniej równocześnie odbył się w tym dniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Kowali-Stępocinie. Udział wzięły w nim drużyny młodzieży z parafii w Opocznie, Radomiu, Odrzywole, Kowali i Solcu nad Wisłą. Pierwsze miejsce zdobył KSM z Kowali, drugie z Solca nad Wisłą, a trzecie z Odrzywołu. Najlepszym zawodnikiem został Mikołaj Prokop ze zwycięskiej drużyny z Kowali-Stępocinie.


Najmłodszym najbardziej podobała się aktywna zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach, eurobungee i basenie z łódkami. Dużym zainteresowaniem cieszył się również namiot Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z animacjami dla najmłodszych tym: malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, animacje oraz bańki mydlane.

 

W tym szczególnym dniu nie zabrakło również słodkich wypieków i przekąsek, o które zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Bardzic i Maliszowa oraz Klub Senior+ z Kowali-Stępocina. Ponadto dla uczestnikom pikniku organizatorzy zapewnili popcorn, kiełbaski z grilla i watę cukrową.

 

Na zakończenie pikniku wystąpiła Dj Anka oraz gwiazda wieczoru zespół disco-dance SPIKE.


Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień, pomimo kapryśnej pogody był pełen radości i uśmiechu, a imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.

 

Podczas pikniku Gmina Kowala włączyła się w dwie Ogólnopolskie Kampanie Profilaktyczne:

  • „Postaw na rodzinę” - Kampania jest znakomitym sposobem, by pokazać mieszkańcom, jak ważna jest rola rodziny w wychowaniu dzieci. Według specjalistów nie ma lepszego sposobu na skuteczną profilaktykę niż inwestowanie w relacje rodzinne. Kiedy więzi w rodzinie są prawidłowe, maleje ryzyko sięgania przez młodych ludzi po alkohol czy narkotyki;
  • „Reaguj na przemoc!”– Kampania, jest odpowiedzią na przemoc domową, a jej celem jest przede wszystkim zwiększenie wiedzy na temat dostępnych sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie i uwrażliwienie społeczeństwa na to zjawisko.