Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

IX GALA PRYMUSA GMINY KOWALA 2023

 

21 czerwca 2023 r. po raz dziewiąty w Gminie Kowala odbyła się coroczna Gala Prymusa. Gospodarzem tegorocznej edycji była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kończycach-Kolonii. Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie młodych ludzi - najbardziej uzdolnionych absolwentów szkół podstawowych z terenu gminy. Uroczystość rozpoczęła, czyniąca honory gospodarza gali, Pani Dyrektor Anna Lachowicz, witając współorganizatorów: Pana Wójta Gminy Kowala - Dariusza Bulskiego oraz Panią Annę Zaleszczyk - Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Równie serdecznie powitani zostali zaproszeni goście, przedstawiciele Urzędu Gminy i GOPS-u, dyrektorzy placówek oświatowych, wychowawcy, a przede wszystkim najlepsi z najlepszych, czyli tegoroczni Prymusi.

 

W wystąpieniu Pani Dyrektor przytoczyła słowa Roberta Collier‵a, który napisał:” Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu”. Swoje słowa Pani Dyrektor skierowała do wyróżnionych uczniów, podkreślając, że do sukcesu dochodzi się małymi krokami, dzięki swojej pracy, wytrwałości i zdolnościom. Życzyła również obecnym na sali prymusom, aby dzisiejszy sukces okazał się w przyszłości małym kroczkiem do realizacji wielkich celów. 


Następnie głos zabrał Pan Dariusz Bulski- Wójt Gminy Kowala, który wyraził uznanie dla zdolnych młodych ludzi pełnych pasji i marzeń. Zachęcał gorąco do rozwijania skrzydeł, życząc zdobywania kolejnych osiągnięć. 

 

Tradycją Gali Prymusa jest zaproszenie na uroczystość Gościa Specjalnego - osobę z terenu Gminy Kowala odnoszącą w życiu zawodowym znaczące sukcesy. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością aktualny Mistrz Europy w boksie- Michał Cieślak- absolwent PSP im. Orła Białego w Kończycach-Kolonii. Wystąpienie sportowca o takiej renomie wzbudziło aplauz zwłaszcza wśród młodzieży. Nieustraszony, pewny siebie pięściarz opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda ze sportem. Zapewniał, iż pracowitość, sumienność i wytrwałość pomagają w dążeniu do celu, dzięki czemu można stać się kreatorem własnego życia i na każdym jego etapie można znaleźć w sobie talent.
Kolejną częścią uroczystości były prezentacje tegorocznych laureatów Gali.

 

O dokonaniach młodych ludzi z dumą opowiadali ich wychowawcy, a wystąpieniom towarzyszyły prezentacje multimedialne. Laureaci zaś zajmowali honorowe miejsca na scenie przeznaczone dla Prymusów.

 

Tegoroczni Prymusi :

  • Maja Marczykowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach
  • Paweł Figarski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach-Kolonii
  • Jakub Jakowienko z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali Stępocinie
  • Aleksandra Stadryniak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach
  • Ada Musielewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym
  • Alan Król z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach

 

Po prezentacji Pan Dariusz Bulski - Wójt Gminy Kowala oraz Pani Anna Zaleszczyk - Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wręczyli wyróżnionym uczniom statuetki, dyplomy, a także podziękowania dla wychowawców oraz rodziców. Gratulacje skierowane do nagrodzonych podkreśliły niezwykle dostojny charakter ceremonii.

 

Galę Prymusa poprowadzili konferansjerzy, czuwając nad jej przebiegiem . Dobrane do okoliczności teksty poetyckie, cytaty, muzyka, a nawet drobne żarty dopełniały ideę tej uroczystości. Nie zabrakło również części artystycznej. Zgromadzeni mogli podziwiać występy wokalne oraz popisy taneczne uczniów naszej szkoły.

 

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Anna Lachowicz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak wspaniałego przedsięwzięcia. Następnie był czas na tort, pamiątkowe zdjęcia, dzielenie się wrażeniami i towarzyskie pogawędki. Młodzież zaś skupiła na zdobywaniu autografów naszego Mistrza Europy.

 

IX Gala Prymusa Gminy Kowala umożliwiła młodym ludziom zaprezentowanie swoich sukcesów, osiągnięć i pasji. Cieszymy się, że mogli podzielić się swoim doświadczeniem, a my mogliśmy ich podziwiać. Mamy nadzieję, że wspomnienia pozostaną na zawsze.