Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Wakacje z SZANSĄ 2023

PFR Fundacja logo Wakacyjna Aktywacja 2021 1PFR Fundacja logo RGB male 

Turnus wakacyjny w Placówce Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej z elementami socjoterapii „Szansa” trwający od 31.07.2023r. do 11.08.2023r. rozpoczął się od realizacji projektu grantowego „SZANSA na aktywność - aktywna SZANSA”. Inicjatywę tą udało się zrealizować dzięki pozyskanym funduszom z Fundacji PFR, a konkretnie z Programu Wakacyjna AktywAKCJA.

 

Pierwsze zajęcia integracyjne odbyły się z animatorem z Madagaskar Animacje. Podczas warsztatów powstały piękne obrazy wyklejane suszonymi roślinami. Następnie odbył się Trening Umiejętności Społecznych, na których Pani Wioletta Besztyga-Oparcik przeniosła dzieci do Krainy Emocji. Drugiego dnia uczestnicy pod okiem instruktora uczyli się (niektórzy udoskonalali) technik pływania, ale mieli także czas na swobodną zabawę w strefie relaksu. W środę odbyły się zajęcia kulinarne w Pizzerii Oliwka, podczas których na bazie zdrowych produktów, każdy uczestnika skomponował własną pizzę z ulubionymi dodatkami. W czwartek odbyły się zajęcia na ściance wspinaczkowej, gdzie po zapoznaniu się z zasadami i oswojeniu z niskimi ściankami, każdy mógł się wspiąć tak wysoko jak tylko chciał. I byli tacy, którzy zadzwonili dzwonkiem z samego szczytu!!! Na finał trener sportowy, Pan Łukasz Podrygała przygotował zawody sportowe w dwóch kategoriach wiekowych, tor przeszkód oraz rozgrywki w ringo. Oprócz rywalizacji był też czas na gry i zabawy zespołowe. Zwieńczeniem były medale i nagrody, które wręczyła Dyrektor GOPS-u Pani Anna Zaleszczyk.

 

Drugi tydzień wakacyjnego turnusu również obfitował w wiele atrakcji i aktywności. Począwszy od wizyty w Klubie jeździeckim „Chełmińscy” w Kowali-Stępocinie, gdzie oprócz nauki opieki stajennej uczestnicy mieli naukę jazdy konnej, a także mogli karmić zwierzęta. Następny dzień to wizyta na placu zabaw i boisku przy pobliskiej szkole oraz świetlicowe warsztaty plastyczno-techniczne, na których kolorowe bloki styropianowe przeobraziły się w: akwarium, łąkę, świnkę oraz wiosenny ogród. W środę odbyły się kolejne warsztaty, tym razem kulinarne. Seniorki z Klubu Senior+ w Kowali-Stępocinie pomogły dzieciom przygotować przepyszne staropolskie racuchy oraz kruche ciasteczka. Ostatnie dni upłynęły na wspólnych wycieczkach. W Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach leśnik oprowadził dzieci po Arboretum – ogrodzie botanicznym i zagrodzie edukacyjnej „Nasze zwierzęta”. Gajowy z zainteresowaniem opowiedział o swojej pracy w leśnictwie. Zajęcia miały na celu wzbudzenie w dzieciach pozytywnych emocji w stosunku do przyrody, w tym radości z odkrywania jej tajemnic. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillowaniem. Ostatni dzień to całodzienna wycieczka do Dino Parku w Kołacinku a w nim: Spacer z przewodnikiem, zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej, place zabaw zewnętrzne, Figloraj w hali namiotowej, Dino-Grota, odkopywanie szkieletu dinozaura, dmuchaniec w hali, aleja dinozaurowych ciekawostek, urządzenia sprawnościowe, planetarium - konstelacja gwiazd w kopule, hala 3D, Wystawa Edukacyjna ICE AGE, Bajkowa Ścieżka, „Poszukiwacz Złota” oraz „Mały Paleontolog” (atrakcje z nagrodami), Zajęcia Edukacyjne (atrakcja z pamiątką), dwudaniowy obiad oraz lody.

 

"Projekt dofinansowany ze środków Fundacji PFR w ramach realizacji projektu Grantowego Wakacyjna AktywAKCJA"