Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Szkolenie w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej

 

W dniu 6.10.2023r. w świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii „Szansa” w Kowali-Stępocinie odbyło się szkolenie w ramach projektu pod nazwą: „Nie mów nikomu co się dzieje w domu”. Szkolenie prowadziły prelegentki Radomskiego Stowarzyszenia Mosty z siedzibą w Radomiu: Pani Maria Dobosz oraz Pani Ewa Szymańska-Jarosz - mediatorki prowadzące szkolenia z zakresu mediacji rodzinnych, cywilnych, karnych, gospodarczych, szkolenia z mediacji rówieśniczej.

 

Zagadnienia omawiane podczas szkolenia to: definicja przemocy domowej, jej formy, rodzaje, aspekty prawne i społeczne z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej w przepisach prawa karnego, przyczyny i skutki stosowania przemocy domowej.

 

W szkoleniu wzięli udział członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego i grup diagnostyczno-pomocowych, w tym przedstawiciele Posterunku Policji w Kowali-Stępocinie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali-Stępocinie, kuratorzy sądowi, przedstawiciele oświaty, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kowali-Stępocinie.

 

Zadanie realizuje Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2022-2024.