Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Warsztaty „Mam Tę Moc!”

 

W dniu 23.04.2024r. w świetlicy środowiskowej „Szansa” w Kowali-Stępocinie odbyły się warsztaty w ramach kampanii pod nazwą „Mam Tę Moc!”. Kampania jest realizowana przez Komendę Miejską Policji w Radomiu. Celem kampanii jest przeciwdziałanie zjawisku przemocy domowej. Funkcjonariusze odwiedzają mieszkańców powiatu radomskiego i przekazują wiedzę na temat przemocy i form pomocy osobom pokrzywdzonym. Ponadto policyjni instruktorzy zaprezentowali kilka technik samoobrony, które mogą pomóc w obronie przed napastnikiem.

 

Podczas spotkania mieszkańcy skorzystali z możliwości zadawania pytań, wywiązała się dyskusja na temat procedur pomocowych. Wyjaśniono jaka jest różnica między przemocą a konfliktem, przemocą a znęcaniem, między wszczęciem procedury „Niebieskie Karty”, a złożeniem zawiadomienia w związku z art. 207 kk. Opowiedziano o środkach zapobiegawczych- zarówno tych, które może stosować policja, jak i tych, które stosuje prokurator. Wyjaśniono, jakie są różnice między nimi. Rozmawiano o formach przemocy wobec osób niepełnosprawnych i starszych.
W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy gminy, pracownicy socjalni, dzielnicowi z właściwego miejscowo Posterunku Policji.

 

Spotkanie zrealizowano w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2026.