Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Zespół Interdyscyplinarny gościł podczas X sesji Rady Gminy Kowala

Gościami X sesji Rady Gminy Kowala w dniu 29 maja byli członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Celem wizyty była prezentacja pracy Zespołu Interdyscyplinarnego, grup roboczych, również jakie są ich cele i zadania.

Jako pierwsza głos zabrała przewodnicząca Zespołu– Marzena Zawadzka Hernik. Przedstawiła jakie instytucje prezentują osoby będące imiennie powołane zarządzeniem Wójta Gminy Kowala do składu Zespołu Interdyscyplinarnego. Następnie podsumowała pracę Zespołu i grup roboczych za lata 2011-2015. Zwróciła uwagę, że zarówno Zespół jak i grupy robocze realizują działania wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz aktów wykonawczych do ustawy. Mając wsparcie osób znaczących w środowisku, tj. wybieranych przez mieszkańców radnych, sołtysów będą mogli pracować bardziej efektywnie. Podkreśliła, że przemoc nie powinna zamykać się w czterech ścianach, ale dzięki dobrej współpracy instytucji i świadomych ludzi dobrej woli, powinna zostać ujawniona i powstrzymana. Będzie to możliwe przy wsparciu dsób doświadczających przemocy jak też edukowaniu środowiska zewnętrznego.

Następnie głos zabrali pozostali członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego:

  1. Łucja Byzdra – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
  2. Bożenna Nitka – wicedyrektor Publicznego Gimnazjum, im. Jana Pawła II w Parznicach,
  3. Irena Falkiewicz – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach,
  4. Dariusz Szymański – zastępca komendanta Komisariatu Policji III w Radomiu,
  5. Hubert Pieczeniak – kurator zawodowy z II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonującego Orzeczenia w Sprawach Karnych,
  6. Michał Nowak – kurator zawodowy z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonującego Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich,
  7. Ewa Madejska – kurator specjalista z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonującego Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich,
  8. Rafał Wojciechowski – kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kowali.

Wszystkie ww. osoby opowiedziały, jaką funkcję pełnią w Zespole, jakie zadania wykonują na co dzień, z jakimi problemami spotykają się w pracy i co jest celem ich pracy.

Następnie głos oddano pracownikowi socjalnemu Małgorzacie Wożniak, która zaprezentowała, czym zajmuje się podczas realizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, jakie są jej zadania, z jakimi trudnościami spotykają się najczęściej członkowie grup roboczych podczas realizacji procedury „Niebieskie Karty”.

Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego podsumowując wystąpienie członków Zespołu przedstawiła zgromadzonym spoty reklamowe dotyczące przemocy w rodzinie i apelowała o wrażliwość, zawracanie uwagi na dramat, który być może rozgrywa się i w ich miejscowościach, wśród ich sąsiadów i podejmowanie konkretnych działań.

Działanie realizuje Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2014 - 2015.

 

Kiedy to kobieta uderza mężczyznę 

http://www.kampaniespoleczne.pl

 

 

 

 

„Trzy minus trzy to zero, takie jak ty!”

Aplikacja dostępna jest na stronie Fundacji www.kartkowka.fdn.pl

http://www.kampaniespoleczne.pl

 

 

 

Chowanie się to nie gra

http://www.kampaniespoleczne.pl

 

 

 

Niewidzialne ciosy, odczuwalny ból

http://www.kampaniespoleczne.pl