Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

„TRZEŹWOŚĆ – to u nas rodzinne!”

Gmina Kowala już po raz szósty  włączyła się w realizację ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej: „Postaw na rodzinę!”. To kampania, której celem jest promowanie zdrowych, silnych więzi rodzinnych.

Na dobre relacje rodziców z dziećmi składa się sześć zasad pozytywnego wychowania: akceptacja, docenianie, okazywanie uczuć, dostępność, obliczalność, autorytet, to najskuteczniejsza profilaktyka. „TRZEŹWOŚĆ – to u nas rodzinne!” – to hasło najnowszej edycji kampanii. Aż 75% młodych ludzi w wieku 12-17 lat miało kontakt z alkoholem. Co gorsza, do picia dzieci często przyczyniają się dorośli! 1/3 nieletnich smak alkoholu poznała przy rodzicach!  zdaniem psychologów i pedagogów nic nie chroni dzieci przed sięganiem po alkohol i narkotyki tak skutecznie, jak rodzina. Nieletni, którzy wynieśli z domu przekonanie, że nie wolno im pić alkoholu, są mniej skłonni do sięgania po używki. Dlatego w tegorocznej edycji kampanii „Postaw na rodzinę!” w materiałach apelujemy do rodziców, by nie oswajali dzieci z alkoholem, a dzieci będziemy przekonywać, by nie próbowały dorównać kolegom, którzy mają już za sobą eksperymenty z używkami.

Plakaty pod tym hasłem umieszczono w placówkach oświatowych, świetlicy, bibliotece, Ośrodku Pomocy Społecznej. Tablica z informacją o kampanii została umieszczona też w Urzędzie Gminy.

Zadania do realizacji w ramach kampanii w okresie od 10 kwietnia do 19 maja 2017 roku.

- warsztaty z uczniami klas IV – V uczniów szkół podstawowych z psychologiem Panią Agnieszką Siczek, rozdanie ulotek: „Mamie i tacie możesz powiedzieć o wszystkim!”, gra „Ile o sobie wiemy? Zagrajmy wspólnie”,

- wywiadówka profilaktyczna dla rodziców uczniów klas IV – V uczniów szkół podstawowych z psychologiem Panią Agnieszką Siczek, rozdanie ulotek: „Dobre kontakty z rodzicami – dzieciństwo bez używek!” oraz „ Najpierw zasady, później oczekiwania”.