Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Zapraszamy mieszkańców Kowali na Dzień Czyściocha

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Ziemi. Urząd Gminy we współpracy z Centrum Wolontariatu przy GOPS w Kowali wzorem lat ubiegłych organizuje na terenie naszej gminy ekologiczną akcję.

 

Dzień Czyściocha w naszej gminie odbędzie się 2 maja 2017 roku. Do tegorocznej akcji włączą się szkolne kluby wolontariusza, przy: PSP w Kowali, PSP w Bardzicach, PSP w Młodocinie Mniejszym, PSP w Mazowszanach, PSP w Kończycach- Kolonii, PG w Parznicach, Świetlica „Szansa” (od godz. 9.00) oraz miejscowość Józefów, wioskę należącą do sołectwa Bardzice będą sprzątać sami mieszkańcy, którzy oczyszczą drogę z Józefowa do Bardzic i las w kierunku Maliszowa. Akcja rusza w czwartek o godz. 15. Na zakończenie akcji przy szkołach i w Józefowie odbędzie się grill dla „czyściochów”.

 

Międzynarodowy Dzień Ziemi (22 kwietnia) to największe ekologiczne święto naszej planety, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

 

Akcja Czyścioch w naszej gminie jest potrzebna. Jest to apel do wszystkich mieszkańców, że Kowala śmiecić nie pozwala. A zarazem przekonuje, żebyśmy dbali o czystość zawsze, a nie tylko w jednym dniu. Uświadamia nam jak bardzo niszczymy naszą planetę poprzez wyrzucanie odpadów do pobliskiego lasu czy rowu. Jedna zwykła, plastikowa butelka rozkłada się aż sto lat!