Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Klub Seniora i podróże

20 kwietnia 2017 roku Seniorzy z Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  w Kowali wraz z mieszkańcami naszej gminy wyruszyli w podróż do Krakowa oraz Łagiewnik.

O 6:00 wszyscy stawili się pod Urzędem Gminy, aby móc wspólnie zwiedzić najciekawsze zakątki naszego kraju. Po trzy godzinnej podróży o 9:30 podróżnicy spotkali się z przewodnikiem, który za zadanie miał oprowadzenie Seniorów po dawnej stolicy Polski. Pierwszym punktem była Bazylika Archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława – kościół położony na Wawelu, miejsce koronacji królów i ich pochówku. Następnie Seniorzy mogli podziwiać Wawel, będący w dawnych czasach siedzibą książęcą i królewską, a także centrum politycznym państwa polskiego od XI wieku do XVI. Bardzo ważnym punktem było też Okno Papieskie, znajdujące się na ul. Franciszkańskiej 3. W planie podróży nie mogło również zabraknąć Rynku, Sukiennic i Barbakanu, tak ważnych miejsc na mapie Krakowa.
Po wyczerpującym zwiedzaniu uczestnicy wycieczki uczestniczyli we mszy świętej w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, gdzie proboszcz Parafii Kowala ks. Piotr Andrzej Borciuch wraz z proboszczem Parafii Dąbrówka Warszawska, księdzem Bogdanem Siurnikiem odprawili Mszę Świętą. Posługę przy mszy św. pełnił Marian Dygas, senior z naszego Klubu. Ostatnim miejsce, a zarazem najważniejszym było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
w Krakowie-Łagiewnikach. Miejsce zrobiło niesamowite wrażenie. Natomiast w Kaplicy św. Siostry Faustyny seniorzy wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Mimo zimna i wiatru Seniorzy bardzo się cieszyli, że mogli wybrać się w podróż do tak ważnych miejsc. Oprócz wspólnego zwiedzania, ważna była również integracja i możliwość spędzenia wspólnie czasu.