Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

„Postaw na rodzinę” w Młodocinie Mniejszym

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, 1 czerwca w PSP w Młodocinie Mniejszym odbył się festyn rodzinny z udziałem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali, który od kilku lat realizuje kampanie profilaktyczną pod hasłem – „Postaw na rodzinę”.

Gospodarzem festynu promującego zdrowy styl życia była pani Małgorzata Tomczyk – dyrektor szkoły. W spotkaniu wzięli udział uczniowie placówki, ich rodzice, nauczyciele, pracownicy oraz społeczność lokalna. Organizatorzy zachęcali do aktywnego tryby życia i zdrowego odżywiania. Na uczniów czekał zdrowy poczęstunek. Były owocowe koktajle, owocowe sałatki i kolorowe szaszłyki.

GOPS w ramach prowadzonej kampanii „ Postaw na rodzinę” zorganizował rodzinny konkurs z nagrodami oraz zadbał o atrakcje dla dzieci. Najmłodsi mogli ozdobić swoje buzie lub rączki kolorowymi tatuażami. Dla uczniów z Młodocina czekały balonowe zabawki. Dużym powodzeniem cieszyły się podpłomyki, wypiekane na bieżąco, smakowały dzieciom i dorosłym. Animatorzy z GOPS- uczyli najmłodszych kręcenia talerzami i robienia dużych baniek mydlanych.

Wiele emocji wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu organizowanego w ramach kampanii "Postaw na rodzinę". Przez cały czas trwania festynu rodziny zachęcane były do zgłaszania swojego udziału. Na listę zapisało się pięćdziesiąt rodzin. Każda z nich otrzymała swój numer. Znakiem rozpoznawczym tego konkursu jest wielkie serce, do którego przyczepiano karteczki z przyporządkowanymi numerkami. Zwycięska rodzina dostała rodzinną grę planszową.

Ideą kampanii jest wzmacnianie pozytywnego wizerunku rodziny wśród dzieci i młodzieży, a zadaniem przystępujących do projektu jest podejmowanie działań profilaktycznych w tym kierunku. Atmosfera i program festynu przygotowany przez organizatorów sprzyjał promocji rodziny jako podstawowej grupy społecznej i wzajemnej, lokalnej integracji!

Dziękujemy Dyrekcji PSP Młodocin Mniejsza pani Małgorzacie Tomczyk za możliwość promocji kampanii wśród społeczności szkolnej.