Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

„Teatralnie, Muzycznie – Razem”. Wspólna przygoda z teatrem

W okresie od lutego do maja Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „MAGIS” realizowało projekt konkursowy „TEATRALNIE, MUZYCZNIE – RAZEM” w ramach programu „Na dobry początek!” Fundacji BGK, na kwotę 6.945 zł.

Dzieci z terenu Gminy w wieku od 2 do 8 lat mogły wziąć udział w zajęciach wyrównujących ich szanse edukacyjne. Dzięki projektowi rozwijały swoje zainteresowania teatralne, muzyczne, taneczne plastyczne a także logorytmicznych. Udział w zajęciach teatralnych wpłynął pozytywnie na emocjonalny rozwój dzieci. Dzięki różnym ćwiczeniom takim jak, odgrywanie scenek, naśladowanie głosów, wzmocniła się ich pewność siebie, nauczyły się wywoływać emocje, a także sposobu radzenia sobie z nimi. Dzieci miały możliwość odkryć inny świat i rozwijać wiarę w siebie. Dzieci nauczyły się   tańczyć ”Krakowiaka”, a także rozwinęły umiejętności gry na instrumentach muzycznych takich jak cymbałki, tamburyn itp. Zajęcia plastyczne były jednymi z ulubionych przez dzieci. Dzięki nim mogły odreagować napięcia , rozwinąć twórcze myślenie oraz wyobraźnie. Dzieci były bardzo dumne ze swych Wielkanocnych ozdób, które wykonały na zajęciach z pomocą pań z Klubu Seniora, które zaopiekowały się nimi jak własnymi wnuczkami. Wiele radości sprawiło im także przygotowywanie prezentów dla rodziców. Na zajęciach logorytmicznych dzieci doskonaliły wymowę przy pomocy różnego rodzaju ćwiczeń, dzięki czemu poczuły się bardziej pewne w kontaktach chociażby między sobą. Zwieńczeniem projektu było wystawienie przedstawienia z okazji Dnia Matki, na którym dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie, a także wręczyły rodzicom wykonane przez siebie upominki. Koordynatorem projektu była wychowawczyni Świetlicy Szansa pani Joanna Jaśkiewicz.

Celem programu „Na dobry początek!” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci w wieku 2-8 lat mieszkających w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Dofinansowanie projektów w konkursie „Na dobry początek!” wynosi od 3 do 10 tys. zł.  Od początku realizacji programu „Na dobry początek!” Fundacja BGK dofinansowała 238 projektów edukacyjnych, przeznaczając na ten cel 2,058 mln zł.