Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Relacja z Wakacji z Szansą

W tym roku ,,Wakacje z Szansą” odbyły się w dwóch terminach, w sumie wzięło w nich udział 45 dzieci z terenu naszej gminy. Pierwszy od 10.07.2017 do 21.07.2017. drugi od 31.07.2017 do 11.08.2017. Dzieci przeżyły niezapomniane przygody i zacieśniły więzi z rówieśnikami.

Na dzieci czekało moc atrakcji i radości. Poznały historię naszej okolicy, nauczyły się się jak przygotować się do biwaku, jak zbudować szałas, a także, co pysznego możemy zjeść z ogniska. Wspólnie uczciły pamięć poległych podczas Powstania Warszawskiego, goszcząc i słuchając wspomnień z czasów II wojny światowej naocznego ich świadka – Pani Stanisławy Barańskiej. Łącząc przygodę z nauką odwiedziły Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, a także Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wzięły udział w różnego rodzaju warsztatach artystycznych w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz grach terenowych. Dzieci przeniosły się do wszystkich najpiękniejszych miejsc z całego świata w Parku Miniatur w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat , gdzie także obejrzały niesamowity film w Kinie 6D.

Odkryły sztuczki oszukujące umysł w Farmie Iluzji odwiedzając między innymi Latającą Chatę Tajemnic, poznając tajemnicę Opuszczonej Kopalni, przechodząc przez Tunel Zapomnienia i Labirynt Luster, skacząc w Parku Trampolin i smakując jeszcze wiele, wiele innych atrakcji których jest tam bez liku. Na wielkim ekranie zobaczyły Minionki oraz Małą Wielką Stopę.

Dzieci kosztowały pyszne kiełbaski i ziemniaczki z ogniska. Odwiedziły także Hula Park oraz Krainę Marzeń w Radomiu, gdzie można było szaleć, skakać, bawić się i śmiać do woli. Wzięły również udział w turnieju Kocham Cię Polsko, gdzie mogły znaleźć się na miejscu największych gwiazd show biznesu wykorzystując naszą wiedzę i doskonale się bawiąc. Zapoznały się również z ideą wolontariatu, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą na temat pracy na rzecz innych.

Zabawa była fantastyczna, teraz pozostaje tylko czekać na spotkanie za rok!