Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Dożynki 2017 w Kowali: GOPS z atrakcjami dla dzieci

Za nami kolejne Święto Plonów. W niedzielę, 27 sierpnia na stadionie w Kowali odbyły się gminne uroczystości związane z zakończeniem tegorocznych żniw. Tradycyjnie już Dożynki odbyły się z udziałem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali.

Prowadzenie Strefy Malucha było zadaniem dla pracowników Ośrodka, którzy wcielając się w rolę lokalnych animatorów umilali najmłodszym mieszkańcom gminy udział w obchodach Święta Plonów. Atrakcje przygotowane dla dzieci były bezpłatne i można było z nich korzystać do woli. W ofercie skierowanej do maluchów znalazł się cieszący się powodzeniem punkt malowania twarzy, bańki mydlane i zabawki modelowane z balonów. Na stoisku zajęć manualnych dzieci bawiły się drucikami kreatywnymi: z pomocą instruktorek ozdabiały nimi ołówki, robiły kolorowe okulary i zabawne „gniotki” z ryżu, balonów i kolorowej wełny. Dla chętnych dostępne były malowanki, kredki i plastelina.

W trakcie Dożynek w czerwonym namiocie Ośrodka było tłoczno i wesoło. Nawet podczas ulewy animatorki nie przestawały zabawiać małych gości.

Ośrodek prowadził również polowy bufet dla organizatorów Święta Plonów. Ciasta, smalec, bigos i leczo przygotował Pan Jan Sobuta z Kowalówki. Dziękujemy sponsorowi za współpracę i pyszne jedzenie.

Podczas uroczystości pracownicy rozdawali kolorowe foldery informacyjne. Są jeszcze osoby, które nie wiedzą, że przy Ośrodku działa Centrum Wolontariatu, Babski Club czy Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin oraz osób dotkniętych przemocą. Podczas Dożynek była możliwość zapisania dziecka na świetlicy „Szansa” lub do Klubu Malucha.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali inicjuje szereg działań środowiskowych: rajdy rowerowe, spotkania rodzinne i sąsiedzkie, imprezy okolicznościowe. Do zobaczenia podczas innych lokalnych wydarzeń z udziałem pracowników Ośrodka. Już niebawem sąsiedzki festyn w Ludwinowie.