Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Ludwinów dla dzieci

„Ludwinów dla dzieci – Baw się razem z nami” pod takim hasłem, w Ludwinowie odbyło się tegoroczne spotkanie sąsiedzkie. W sobotę, 9 września na lokalnym boisku na najmłodszych mieszkańców Ludwinowa i sąsiednich wiosek czekało mnóstwo atrakcji.

Spotkanie zaczęło się od występu ludowego zespołu tanecznego „Przepióreczki” działającego przy PSP Kowala. Następnie dzieci zostały zaproszone do Strefy Rodziny. Animatorki z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali malowały dzieciom buzie, uczyły robić duże bańki mydlane i rozdawały balonowe zabawki.

W Strefie Malucha najmłodsi uczestnicy festynu brali udział w zajęciach manualnych prowadzonych przez wychowawcę z Klubu Malucha ze świetlicy „Szansa”. Przy użyciu drucików kreatywnych, kolorowych piórek i koralików pani pomagała przedszkolakom ozdabiać ołówki, wykonać zabawne okulary i gniotki.

W Strefie Malucha odbył się także konkurs plastyczny „Baw się razem z nami”. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali upominki- pocieszanki.

W lokalnym „Mam Talent” wzięło udział 20 dzieci. Mali artyści głównie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Stremowanym maluchom pomagali rodzice. Uczestnikom show wręczano okolicznościowe dyplomy i nagrody. Gracze, którzy przystąpili do rodzinnego quizu zostali obdarowani rodzinnymi grami planszowymi i gadżetami przekazanymi przez zastępcę wójta – pana Dariusza Bulskiego, który był obecny na festynie.

Straż Pożarna z OSP w Kowali i policjanci z Komisariatu III Policji w Radomiu także przygotowała atrakcje dla dzieci z Ludwinowa.

Gwoździem programu był dmuchany zamek i duże piłki, w których rozegrano mecz piłki nożnej. Dzieci mogły korzystać z nich do woli. Do urządzenia z watą cukrową i popcornem ustawiła się długa kolejka dzieci. Niektórym dorosłym zapach waty cukrowej na patyku przypomniał smak dzieciństwa. Wróciły wspomnienia beztroskiej zabawy z rówieśnikami, radosnych chwil spędzonych w wesołych miasteczkach i objazdowych cyrkach.

W dalszej części programu odbyła się „Dyskoteka pod gwiazdami” z udziałem lokalnego dj-a.

Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się zrealizować każdy punkt programu.

Organizatorami wydarzenia był GOPS w Kowali, miejscowy radny i sołtys oraz mieszkańcy. Spotkanie odbyło się w ramach Gminnego Programu Aktywności Lokalnej na rok 2017.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.