Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Podróże Klubu Seniora – Bieszczady

W terminie 9-11 września 2017 roku członkowie Klubu Seniora wraz z osobami zaprzyjaźnionymi uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Miejscem docelowym wycieczki były Bieszczady, a dokładnie Lesko, nazywane bramą do tego pasma gór. W wycieczce uczestniczyło 49 osób.

Plan wycieczki był bardzo rozbudowany, a uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Przyczyniła się do tego pogoda, która w tych dniach była idealna na górskie wycieczki.

PLAN WYCIECZKI:

  1. Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia w Zagorzu – znajdują się tu relikwie bł. Jana Pawła II.
  2. Komańcza – miejsce internowana Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 1955-1956. Kardynał został umieszczony w klasztorze Sióstr Nazaretanek, obecnie znajduje się tu Izba jego pamięci.
  3. Przejazd na Przełęcz Wyżniańską – leżąca na wysokości 872m n.p.m., która jest świetnym miejscem widokowym
  4. Bieszczadzki Park Narodowy
  5. Schronisko pod małą Rawką – znajdujące się na wysokości 930 m n.p.m., na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Położone z dala od cywilizacji.
  6. Bieszczadzki Park Narodowy, urokliwe miejsce, gdzie spotkaliśmy naturalne formy krajobrazu Karpat Wschodnich. Park w 70% objęty jest ścisłą ochroną.
  7. Otoczenie Jeziora Solińskiego – niezwykle popularne miejsce, licznie odwiedzane przez turystów i wczasowiczów. W tym zapora wodna, która jest naprawdę imponującym obiektem.
  8. Punkt widokowy w Polańczyku na Sawinie, położony w samym sercu Bieszczad na wysokości 516 m n.p.Widać z niego przepiękną panoramę Bieszczad oraz Jeziora Solińskiego.
  9. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sandomierz.

Po zwiedzanych miejscach grupę oprowadzali wykwalifikowani przewodnicy. Oprócz zwiedzania wielu urokliwych miejsc Seniorzy mieli czas na wspólną integrację – pierwszego wieczoru w Ośrodku zorganizowano Wieczór Taneczny, następnego natomiast grill.

Organizatorem wycieczki był koordynator Klubu Seniora, pracownik socjalny – Janina Łapczyńska wraz z Klubem Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali. Wyjazd został sfinansowany ze składek uczestników.