Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Kiermasz wielkanocny w Radomiu z udziałem naszych seniorek

Kiermasz wielkanocny w Radomiu zorganizowano już po raz kolejny, jednak w tym roku członkowie Klubu Seniora po raz pierwszy mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.30 na placu Corazziego, przy Urzędzie Miejskim.

Zbliżająca się wiosna sprawiła, że pojawiło się wielu zainteresowanych. Kiermasz trwał przez cały weekend. Swoje wyroby zaprezentowali twórcy ludowi – rękodzielnicy, członkowie kół gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz radomskie firmy. Mieszkańcy mieli możliwość zakupu wyrobów lub udziału w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Istotnym punktem był oczywiście występ zespołów ludowych z naszego regionu, w tym oczywiście naszych Stępocianek – Halina Skałbania, Lucja Choroś, Krystyna Gębska, Elżbieta Kiraga, Maria Prokop. Zespół Stępocianki prowadziła i przygotowywała Kapela Henryka Gwiazdy.

Organizatorami kiermaszu był Urząd Miejski w Radomiu wspólnie ze Stowarzyszeniem Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego, który obejmuje 16 jednostek samorządu terytorialnego. Jest to wspaniała okazja do zaprezentowania zespołów ludowych z naszego powiatu, promocji twórców lokalnych, ale także poznania przez samych mieszkańców tradycji wywodzących się z regionu radomskiego.