Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Zapraszamy mieszkańców gminy Kowala na Dzień Czyściocha

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Urząd Gminy we współpracy z Centrum Wolontariatu przy GOPS w Kowali wzorem lat ubiegłych organizuje na terenie naszej gminy ekologiczną akcję.

Dzień Czyściocha w naszej gminie odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku. Do tegorocznej akcji włączą się szkolne kluby wolontariusza, przy: PSP w Kowali, PSP w Bardzicach, PSP w Młodocinie Mniejszym, PSP w Mazowszanach, PSP w Kończycach- Kolonii, PSP w Parznicach, Świetlica „Szansa” w Kowali oraz Świetlica w Kosowie. Szkolny Klub Wolontariusza oraz Swietlice same wybierają teren, który będą porządkować oraz godziny przeprowadzenia akcji.

Międzynarodowy Dzień Ziemi (22 kwietnia) to największe ekologiczne święto naszej planety, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Akcja Czyścioch w naszej gminie jest potrzebna. Jest to apel do wszystkich mieszkańców, aby dbali o czystość zawsze, a nie tylko w jednym dniu, bo wyrzucanie odpadów do pobliskiego lasu czy rowu niszczy naszą planetę. Pamiętajmy, że jedna zwykła, plastikowa butelka rozkłada się aż sto lat!