Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Czas Seniora – Biesiada pod gołym niebem

Od 4 lat przy kościele św. Kazimierza w Radomiu organizowany jest festyn pod nazwą Biesiada dla Seniorów. W tym roku 13 czerwca z ogromną przyjemnością w imprezie udział wzięły ,,Stępocianki”, na zaproszenie członków klubu „Kazimierzówka”, który był głównym organizatorem oraz MOPS-u rejonu Nr 8 w Radomiu.

Klub Seniora „Kazimierzówka” istnieje przy parafii już 15 lat. Jak mówił sam proboszcz ks. prał. Grzegorz Senderski – Panie przygotowały wszystko same i na nich spoczywały wszystkie zadania związane z organizacją Biesiady.

Choć festyn był Biesiadą dla Seniorów nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, niezależnie od wieku. Na scenie wciąż coś się działo, dla zainteresowanych przygotowano również stoiska z pięknymi rękodziełami. Dla spragnionych przygotowano herbatę, a dla głodnych słodkości. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach sportowych i sprawnościowych, a dorośli zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i zrobić pomiar cukru. Nasze Seniorki umiliły wspólny czas występem wokalnym i artystycznym. W ludowych strojach prezentowały się wyjątkowo i przepięknie.