Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

„Biało-czerwona. Raut niepodległościowy” w Zenonowie

W piękną, słoneczną, majową sobotę 16.06.2018r w miejscowości Zenonów odbyło się spotkanie rodzinne pod hasłem „Biało-czerwona. Raut niepodległościowy”. Inicjatorami spotkania był GOPS w Kowali reprezentowany przez Annę Zaleszczyk oraz Stowarzyszenie Zenonów Naszą Przyszłością reprezentowane przez Panią Alinę Rutkowską. Spotkanie zostało wspófinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kowali.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15 powitaniem zebranych gości przez Panią Alinę Rutkowską prezes Stowarzyszenia oraz prowadzącego Pana Artura Kurowskiego.

Bogaty program spotkania przyciągnął wielu mieszkańców Zenonowa.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym powodzeniem cieszyła się fotobutka, gdzie dzieci i dorośli chętnie pozowali do zdjęć z przygotowanymi rekwizytami.

Niecodzienną darmową atrakcją były przejażdżka bryczką, malowanie twarzy, balonowe zwierzątka. Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny z Posterunku Policji w Kowali oraz wóz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bardzic, w których funkcjonariusze pozwalali włączać syrenę, demonstrowali działanie alkomatu oraz sprzętu do gaszenia pożaru. Panowie strażacy urozmaicili spotkanie pokazem wodnym.

Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały: zespół taneczny z PSP Kowala „Przepióreczki” pod kierunkiem Pani Anny Szymczyk i Pani Wiesławy Rzepeckiej oraz zespół taneczny PSP Kowala „Cheerleaders” pod kierownictwem Pani Iwony Więckowskiej.

Odbyły się również konkursy dla dzieci i rodzin min.: Mam talent, konkurs wiedzy na temat miejscowości Zenonów, przeciąganie liny , bieg w nartach biegowych. Dla osób biorących udział w konkursach przewidziane były atrakcyjne nagrody.

Na spotkaniu można było obejrzeć stoisko z rękodziełem wykonanym przez Amelię Tuzimek i Martynę Wesołowską.

Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, owoce ,woda, swojski smalec oraz ogórki kiszone. Bezpłatnie można było posilić się kiełbaską oraz podpłomykami, które były wypiekane przez miejscowe gospodynie.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji spotkania.