Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

„Sobótka z Biało – Czerwoną” w Kotarwicach

W dniu 23.06.2018r. w Kotarwicach odbyło się spotkanie rodzinne pod nazwą: „Sobótka z Biało - Czerwoną”. Nazwa spotkania nawiązuje do obchodzonych w tym roku uroczystości z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami byli: Wójt Gminy Kowala, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali oraz społeczność lokalna Kotarwic wraz z radnym i sołtysem.

Podczas spotkania ustanowiono Kamień Kotarwicki pomnikiem przyrody zgodnie z Uchwałą Nr XLVI.301.2018 Rady Gminy Kowala z dnia 25 maja 2018 roku oraz opowiedziano o jego historii. Ponadto przedstawiono historię powstania herbu Kotarwic, którego pomysłodawcą był Piotr Chodakowski, a wykonawcą Katarzyna Janczewska.

Następnie zgromadzeni udali się na boisko w Kotarwicach, gdzie czekała już na mieszkańców Magdalena Gliszczyńska z Radia Plus. Pomimo deszczowej pogody wszyscy chętnie brali udział w zabawach i konkursach, które prowadziła. Prowadząca przeczytała zebranym legendę „Zaczarowany Kotarwicki Kamień”. Następnie dzieci wzięły udział w konkursie nawiązującym do legendy. Wicie wianków przy dużym stole zgromadziło dzieci i dorosłych. Był to świetny sposób na integrację pokoleń podobnie jak: „Quiz o Polsce”. W kolejnych konkursach najmłodsi zaprezentowali też swoje talenty wokalne, taneczne, muzyczne, plastyczne. Chętnie też wzięli udział w konkursie z udziałem hula hop. Wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody, upominki, których fundatorami byli: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali, radny i sołtys Kotarwic.

Dodatkowymi atrakcjami podczas spotkania były: malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, przejażdżka koniem, wóz strażacki, bańki mydlane. Na wszystkich uczestników spotkania czekał poczęstunek. Po godzinie 18.30 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem „Liberta”.

Szczególne podziękowania składamy dla sponsorów: Józefa Kościelniaka, Krzysztofa Żardeckiego, Piotra Chodakowskiego, Witolda Marciniaka, Roberta Piątka, Elżbiety Wójcickiej, Roberta Ogorzałka.

Spotkanie było uwieńczeniem projektu profilaktycznego, w ramach którego w maju 2018r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Kotarwic, a także prelekcje ze specjalistami. Podczas spotkania rozdawano ulotki zakupione w ramach kampanii: „Reaguj na przemoc!”.

Projekt realizowany był w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018r. Głównym celem projektu była integracja środowiska lokalnego: dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.