Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Noc świętojańska z Niepodległą w Kosowie.

Dla mieszkańców Kosowa deszcz i pochmurne niebo nie popsuły planów organizacji kolejnego festynu rodzinnego. W tym roku myślą przewodnią spotkania była nie tylko tradycja ludowa związana z Nocą Świętojańską, ale i setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Zamek dmuchany, trampolina, basen z kulkami firmy „Emocja”, fotobudka, strefa rodziny z balonami, malowaniem twarzy oraz bańkami mydlanymi przygotowana przez GOPS w Kowali, to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano na Noc Świętojańską w Kosowie.

Pomimo, iż pogoda okazała się kapryśna na spotkanie przybyli Wicewójt Dariusz Bulski, dyrektor PSP w Kowali Małgorzata Konieczna i mieszkańcy Kosowa, którzy aktywnie uczestniczyli w festynie.

Gościnnie wystąpiły zespoły działające przy PSP w Kowali: „Przepióreczka” pod kierunkiem pani Wiesławy Rzepeckiej i pani Anny Szymczyk oraz grupa „Cheerleaders” z opiekunem panią Joanną Kutkowską.

Organizatorzy przygotowali konkursy na najpyszniejsze ciasto, najpiękniejszy biało-czerwony wianek oraz Quiz wiedzy o Polsce. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez GOPS w Kowali, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala, Instytut Pamięci Narodowej i lokalnych sponsorów.

Na dzieci czekał wspaniale udekorowany stół z przekąskami, który cieszył się wielkim powodzeniem. Przygotowano poczęstunek z ciast i owoców dla gości oraz serwowano kiełbaski z grilla.

Na zakończenie festynu odbył się występ zespołu „Stępocianki” z Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali.

Spotkanie poprowadził radny Kosowa – Arkadiusz Piąta, przy wsparciu pani sołtys Moniki Romanowskiej. Oprawa muzyczna imprezy została zapewniona przez Pana Marcina i Damiana Radomskiego.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy mieszkańców Kosowa i Wójta gminy Kowala w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 rok.

Pani sołtys i Pan radny składają serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Kosowa i lokalnym sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji całej imprezy.