Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Sąsiedzka biesiada patriotyczna ,,Z pieśnią i piosenką do Niepodległości”

W piękną, słoneczną pogodę, na placu przed budynkiem PSP w Parznicach odbyła się sąsiedzka biesiada patriotyczna ,,Z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. Wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Parznicach, Urzędu Gminy Kowala, a przede wszystkim mieszańców Parznic na czele z radnym Mariuszem Ukleją i sołtys Agnieszkę Rolą. Warto wspomnieć o wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony lokalnych przedsiębiorców.

1 września, parę minut po 16.00, pani Magdalena Gliszczyńska otworzyła sąsiedzką biesiadę patriotyczną ,,Z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. Pan Dariusz Bulski wraz z panią Agnieszką Rolą przywitali zgromadzonych i życzyli udanego biesiadowania. W programie wydarzenia znalazł się występ wokalny Zespołu Ludowego ,,Stępocianki, pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej Klas Policyjnych Szkoły im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, występ zespołu Gimnastycznego Klubu Sportowego Quick Flik, występ Klubu Sportowego Start z Radomia, występ muzyczny mieszkańców gminy Kowala- pani Zofii Odzimkowskiej,  pani Jolanta Trelka, wraz z Krzysiem, Alą, Gabrysią, Patrycją oraz występ Orkiestry ośmiu zawodowych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznych.

Ponadto starsi mieszkańcy mogli spróbować swoich sił w konkursie prowadzonym przez panią Julitę Woźniak. Tłem do konkursu był wykład historyczny o Parznicach który przygotowała pani Elżbieta Paja. Młodsi mieszkańcy Parznic mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym ,,Za co kocham Polskę” oraz w lokalnym Mam Talent. Nie zabrakło również konkursu sprawnościowego – przeciąganie liny, który wywołał najwięcej emocji. Na gości oprócz konkursów i zabaw czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżka kucykiem, popcorn, wata cukrowa. Darmową atrakcją było malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, bańki mydlane. Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny oraz wóz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali, w których można było włączać syrenę, oraz zobaczyć sprzęt do gaszenia pożaru. Na zakończenie spotkania ok. godz. 19.00 uczestnicy biesiady otrzymali białe i czerwone balony.

Impreza współfinansowana w ramach projektu pod nazwą: „Aktywna Rodzina fundamentem życia społecznego i zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.współfinansowana przez UE w ramach EFS w formie projektu ,,Aktywna rodzina fundamentem życia społecznego i zawodowego.