Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Bon dla Seniorów 2018 – po raz pierwszy w Gminie Kowala

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Klub Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali otrzymał wsparcie w formie Bonu Dla Seniora. Jest to regionalny program wsparcia projektów senioralnych w ciekawej formule, czyli bonów społecznych. Program uruchomiony jest przez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Głównym celem projektu jest wzrost rozwoju zróżnicowanych form działań oraz usług społecznych, zwiększających samodzielność społeczną i aktywność osób starszych z terenu woj. mazowieckiego.

Nasz projekt został stworzony przez grupę pięciu seniorów, na czele z koordynatorem Klubu Seniora -Janiną Łapczyńską. Będzie on opierał się na powołaniu Kawiarenki Seniora. Głównym zamierzeniem będą zajęcia warsztatowe na którym seniorzy będą wspólnie gotować – wymyślając nowe potrawy lub wracając do dawnych, tradycyjnych przepisów. Po każdym z nich zaplanowana będzie dodatkowa aktywność (m.in. Wieczór poetycki – czytamy nasze wiersze, „Kawiarenki, kawiarenki” -śpiewamy dawne przeboje).Podczas jednego ze spotkań zorganizowany będzie integracyjny wyjazd do kina. Finałem projektu będzie natomiast sesja zdjęciowa uczestników projektu. Podczas ostatniego – 7 spotkania – na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają kalendarze, będące wynikiem ich zaangażowania. Dodatkowo przy kawie i herbacie, będą mieli możliwość podsumowania realizacji projektu i podzielenia się swoimi refleksjami. Projekt będzie odpowiadała na wiele potrzeb seniorów: potrzeba kontaktu z innymi, nawiązywanie nowych więzi, zwalczania alienacji i samotności w środowisku osób starszych, zwiększenia wiary we własne możliwości.

Wysokość bonu wynosi 1780 zł i jest w całości przeznaczony na realizację projektu. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 15 seniorów. Termin realizacji zadania to: 01.10.2018-20.12.2018.

 

 

I donut want to say