Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Wierzbicy włączył się w kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W ramach kampanii w Ośrodku odbyła się prelekcja dla dziewcząt dotycząca przebiegu procedury „Niebieskiej Karty”, w tym praw osób dotkniętych przemocą w rodzinie, placówek niosących pomoc osobom dotkniętym przemocą. Dziewczęta otrzymały też ulotki zakupione w ramach kampanii „Reaguj na przemoc!”.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w tej światowej kampanii. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać.

Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.