Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Piąty Gminny Dzień Radości

20 września 2018 roku już po raz piąty mieszkańcy naszej gminy świętowali Gminny Dzień Radości. Niezwykle radosne i optymistyczne święto. Jego rozwój był przypadkowy,
a jego organizatorzy nie przypuszczali, że na stałe wpisze się w kalendarz naszych gminnych uroczystości. Stało się jednak inaczej – i z jednorazowej imprezy mamy świetną, cykliczną uroczystość na której mieszkańcy mogą się zintegrować i zjednoczyć. Inicjatywa powstania tego Dnia została wskrzeszona przez członków Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali. Tegoroczna edycja odbyła się w Świetlicy Środowiskowej SZANSA w Kowali.

Spotkanie poprowadził pan Wojciech Szymański, redaktor i popularny konferansjer imprez kulturalno-rozrywkowych. Po przywitaniu przez pana Wojciecha przyszedł czas na przemowy, powitanie rozpoczęła koordynator Klubu Seniora – Janina Łapczyńska, która zaznaczyła jak ważna jest wzajemna życzliwość, grzeczność i serdeczność. Następnie głos przejął Dariusz Bulski, zastępca Wójta Gminy Kowala. Kolejnym punktem wydarzenia był wykład „Optymizm w naszym życiu”, który poprowadziła Joanna Kutkowska, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowali, prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gminy Kowala. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentował Zespół Przepióreczka- pod kierunkiem Anny Szymczyk oraz Wiesławy Rzepeckiej z PSP Kowala. Kolejno na scenę wyszła Jadwiga Bednarek i Zofia Mąkosa-Szymczak. Panie prezentowały piękne wiersze o radości życia wśród osób starszych. Po występnie pań, Ewelina Strycharska - zastępca kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - przedstawiła prezentację „O Dniu Radości”. Istotnym punktem był również występ wokalny Stępocianek. Po serii występów przyszedł czas na wybór Najweselszego Seniora 2018. Na zwycięzców czekał świetne nagrody i medale. Na zakończenie spotkania odbyły się zajęcia warsztatowe Joga Śmiechu, gdzie wszyscy zgromadzeni mogli zapoznać się z nowymi technikami wywołania uśmiechu na naszych twarzach -bowiem jak wiadomo: śmiech to zdrowie! Zajęcia poprowadziła Joanna Wolska. Po części oficjalnej i artystycznej i warsztatowej -przyszedł czas na poczęstunek i swobodne rozmowy.

Dziękujemy wszystkim za udział w V Gminnym Dniu Radości!