Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Kawiarenka Seniora-Wykład o zdrowym odżywianiu

18 października w Klubie Seniora odbyła się prelekcja na temat zdrowego żywienia, którą poprowadziła mgr inż. Katarzyna Kusio. Wykład poświęcony był zdrowiu na talerzu, nowej piramidzie żywieniowej dla ludzi dorosłych i osób starszych oraz nawykom żywieniowym.

 Wiedza o prawidłowym żywieniu osób starszych może łagodzić lub w znacznym stopniu ograniczać wiele niekorzystnych objawów zdrowotnych, występujących w tym okresie życia. To zaś może wpłynąć na poprawę jakości życia seniorów. Podczas prelekcji poruszono również zagadnienia związane z błędami żywieniowymi osób starszych, które prowadzą do niedoborów lub nadmiarów składników odżywczych. Prelekcja była również okazją do zwrócenia uwagi na to co kupujemy, jakie produkty spożywcze powinniśmy kupować, a także jak ważne jest czytanie etykiet.

 „Człowiek nie żyje, aby jeść, ale je, aby żyć”

Sokrates

Dziękujemy pani mgr. inż. Katarzynie Kusio za nieodpłatne poprowadzenia tak ciekawego wykładu!

Prelekcja była zorganizowana w ramach projektu” Kawiarenka Seniora”-Bon Dla Seniora, uruchomionego poprzez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.