Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Konferencja na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych

W dniu 3 grudnia odbyła się Konferencja na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych, która zorganizowana została z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości były zarówno osoby niepełnosprawne, jak i najbliżsi członkowie ich rodzin, a także seniorzy z Klubu Seniora działającego przy GOPS w Kowali.

Pierwszym punktem programu konferencji było wystąpienie Pana Maksymiliana Wrzaska –fizjoterapeuty, konsultanta ds. osób niepełnosprawnych, który opowiedział uczestnikom o możliwościach ubiegania się o sprzęt rehabilitacyjny. Ponadto wskazał instytucje, które udzielają dofinansowań na różnego rodzaju środki ortopedyczne, sprzęt rehabilitacyjny oraz środki pomocnicze.

Następnie prelekcję na rzecz aktywizacji osób starszych, o budowaniu świadomości społeczeństwa o potrzebach osób starszych i niwelowania barier w ich życiu przedstawił doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oddział w Radomiu, rektor kilkudziesięciu opracowań zbiorowych i autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, krajowych i międzynarodowych dr. Andrzej Gołębiowski.

Ostatnim punktem konferencji było wystąpienie Pani Dagmary Włoskowicz- pielęgniarki z dużym doświadczeniem pracy na oddziale psychiatrii, które dotyczyło zdrowia psychicznego. Pani Włoskowicz zwróciła uwagę uczestników na wiele aspektów naszego życia, które wpływają na nasz stan psychiczny, wskazywała jak radzić sobie ze stresem oraz gdzie szukać pomocy.

Na zakończenie konferencji zaprezentował występ artystyczny Pan Dariusz Bernatek, który jest utalentowanym wokalistą, pochodzącym z Szydłowca. Cała sala bawiła się przy pięknych polskich utworach min. „Kwiaty we włosach” z repertuaru Czerwonych Gitar oraz „Spacer dzika plażą” Stana Borysa.

Po wszystkich wystąpieniach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Spotkanie realizowane było w ramach Gminnego Programu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Starszych w Gminie Kowala na 2018r.