Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Realizacja zadań w ramach Bonu Seniora

Projekt Kawiarenka Seniora – w ramach Bonów dla Seniora – realizowany jest przez seniorów z naszej gminy. Opiera się on na wielu aspektach i działaniach.

Jednym z nich jest wspólne gotowanie. Zajęcia warsztatowe, na których seniorzy podnoszą swoje umiejętności kulinarne powodują zacieśnianie się więzi wśród danej grupy społecznej. Spotkania są cykliczne, jedno z nich odbyło się 22 listopada 2018. Miejscem kuchennych podbojów była Świetlica Szansa, gdzie panie w doskonałych humorach wspólnie przygotowały gulasz. Następnie członkowie Klubu mieli szanse do spróbowania tego dania. Przed nami jeszcze kolejne wyzwania. Mamy nadzieję, że przez żołądek dotrzemy do serc wszystkich starszych mieszkańców naszej gminy, co z kolei pozwoli na coraz większą integrację i współpracę.

Jednakże podnoszenie kulinarnych umiejętności to nie jedyne aktywności. Dodatkowo Seniorzy uczestniczą w warsztatach kulturalnych czy edukacyjnych. Między innymi wspólnie zorganizowali spotkanie pod nazwą „Kawiarenki, kawiarenki” - śpiewali na nich dawne przeboje z lat 70. Była to świetna alternatywa spędzenia wolnego czasu dla seniorów, którzy lubią przebywać w towarzystwie, walcząc z alienacją i osamotnieniem.

 

Zadanie Bon dla Seniora dofinansowane jest ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Realizatorem jest Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.