Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Zimowisko Wisła 28.01.2019-08.02.2019

W dniach od 28.01. 2019r. do 08.02.2019r. grupa 41 dzieci wraz z kadrą wychowawczą przebywała na zimowisku w Wiśle. 12-dniowy pobyt zorganizowanej grupy był możliwy dzięki Fundacji ING Dzieciom, która pokryła koszty wyżywienia, zakwaterowania, wycieczek oraz wszelkich atrakcji dla podopiecznych z Gminy Kowala. Z zimowiska mogły skorzystać wychowankowie Świetlicy Szansa oraz dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Dzieci miały okazję wziąć udział w turnusie edukacyjnym stanowiącym połączenie obowiązku nauki szkolnej z aktywnym wypoczynkiem, dostosowanym do indywidualnych potrzeb rozwojowych uczniów. Program dydaktyczny turnusu został przygotowany i zrealizowany przy udziale kadry wychowawczej. W programie zimowiska były zaplanowane następujące atrakcje: poznanie miasta Wisły wraz z ciekawymi obiektami, zdobywanie Góry Ochodzita, zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu: zjazd na ślizgaczach, zajęcia świetlicowe: zabawy z chustą klanza, wycieczka piesza do doliny Gościejowa, wieczorne spotkanie na świetlicy: karaoke, wyjście do parku: rzeźby śniegowe, wyjazd na kryty basen „Delfin” w Skoczowie, zwiedzanie ogrodu sztuki: podziwianie rzeźb lokalnego artysty, wieczorne spotkanie na świetlicy: „fashion talent show”, wycieczka autokarowa do Chaty Chlebowej w Górkach Małych, pieczenie podpłomyków i oglądanie sprzętu używanego w gospodarstwach, odkrywanie ciekawych budowli historycznych usytuowanych wzdłuż rzeki Wisły (park miniatur), wycieczka do polskiego Cieszyna, zwiedzanie tarasu zamkowego z widokiem na stronę czeską, zajęcia na świetlicy: turniej 1z10, wyjazd na kulig-Wisła Malinka-Wisła Czarne i ognisko.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali składa serdeczne podziękowania kadrze wychowawców, która czuwała nad bezpieczeństwem dzieci podczas zimowiska. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do pań: Aleksandry Kucharskiej, Wandy Węgrzyckiej, Anity Kaczkówki – Węgrzyn, Moniki Skałbani.