Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Warsztaty „Animacje w środowisku”

W dniach 6 i 13 kwietnia w Placówce Wsparcia Dziennego z Elementami Socjoterapii w formie Świetlicy Środowiskowej „Szansa” odbyły się warsztaty pt. „Animacje w Środowisku”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Studio Edukacji i Organizacji Imprez „Pinezka” pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Stanisławskiej – Kłosiewicz oraz animatora Pani Karoliny Urbaniak.

 

W warsztatach wzięła udział 30-osobowa grupa mieszkańców gminy Kowala, małych miejscowości w których istnieje potrzeba integracji i animacji środowiska lokalnego poprzez organizację m.in. pikników i spotkań sąsiedzkich. Spotkanie rozpoczęło się zapoznaniem uczestników, oraz ustaleniem zasad panujących na zajęciach. Następnie przeprowadzono zajęcia praktyczne podzielone na następujące bloki tematyczne: malowanie twarzy, modelowanie balonów, bańki mydlane oraz zabawy i tańce animacyjne.

Kolejnym etapem warsztatów było nabycie wiedzy z zakresu „Organizacji Imprez i Bezpieczeństwa”. Uczestnicy poznali zasady bezpieczeństwa przy pokazach animacyjnych oraz zasady organizacji imprez w tym np. jak napisać scenariusz oraz na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu planu Spotkania Środowiskowego.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością i chęcią pozyskania praktycznych i teoretycznych umiejętności w celu wykorzystania ich w swoim środowisku.

Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, a po zakończeniu kursu Certyfikaty Uczestnictwa.

 

Działanie realizuje Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.