Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Realizacja projektu „My i Wy. Razem!"

 

Seniorzy na terenie naszej gminy działają na bardzo wielu płaszczyznach. Począwszy od samorealizacji do współpracy międzypokoleniowej. Jednym z przykładów współdziałania -najmłodszych i starszych – jest udział w projekcie „My i Wy. Razem!”, realizowanego przez Publiczne Przedszkole im. Juliana Tuwima w Kowali.

Fundatorem grantu była fundacja Orlen Dar Serca, wspierająca działania na rzecz lokalnej społeczności. W ramach niego przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu integrację między pokoleniami, wzmocnienie więzi społecznych z uwzględnieniem zachowania dziedzictwa kulturowego pomiędzy dwoma na pozór tak odrębnymi grupami społecznymi. Wszystkie działania dążyły do stworzenia stałej sieci współpracy miedzy seniorami, a przedszkolakami. Seniorzy brali udział w różnych zajęciach warsztatowych: Turnieju Gier Planszowych, „Zabawach dawniej i dziś”, spotkaniu - „Bajki naszych dziadków” . Poprzez bezpośredni kontakt przedszkolaków z seniorami – dzieci miały okazję poznać historię naszej gminy. Efektem była wystawa prac plastycznych. Uczestnicy brali również udział w zajęciach wokalnych i tanecznych. Etap ten pozwolił na połączenie dwóch sił – doświadczenia i energii młodości. Część nabytych umiejętności mieli okazję zaprezentować wspólnie na Gminnym Dniu Dziecka (1 czerwca 2019).

Mimo pozornych różnic pokoleń, dzięki realizacji projektu mieliśmy okazję ulepszyć nasze miejsce na ziemi, nasz Mały Świat.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w realizację zadania!