Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

VIII edycja Międzypokoleniowego Profilaktycznego Rajdu Rowerowego

W dniu 13 lipca odbyła się VIII edycja Międzypokoleniowego Profilaktycznego Rajdu Rowerowego. Rowerzyści przejechali ponad 18 kilometrową trasę przez miejscowości: Maliszów – Bukowiec-Kolonia Zalesice- Łączany- Maliszów. Ideą rajdu, jak sama nazwa wskazuje, jest integracja międzypokoleniowa. Co roku na trasę rajdu wyruszają rowerzyści w różnym wieku, zarówno rodzice z małymi dziećmi, młodzież i seniorzy.

W tegorocznym rajdzie wzięło udział ok. 120 osób. Przybyłych gości przywitał Przewodniczący Rady Gminy Kowala, który jednocześnie jest mieszkańcem Maliszowa i współorganizatorem rajdu Pan Dariusz Chruślak. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili Pani Sekretarz Gminy Kowala Alina Szczęśniak, Radna Powiatu Pani Małgorzata Klocek, która jednocześnie była współorganizatorem imprezy, Radni Gminy Kowala: Pani Krystyna Grzyb, Pan Jarosław Słomka, Sołtysi Gminy Kowala: Pani Krystyna Działak – współorganizatorka rajdu, Pani Monika Piątek, Pan Szczepan Kobiela, oraz Sołtysi    z Gminy Wierzbica: Pani Justyna Siwiorek oraz Pani Bożena Skrzyniarz. Po oficjalnym powitaniu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu poprowadzili prelekcje na temat bezpiecznego poruszania się rowerem podczas rajdu. Następnie po błogosławieństwie kapłanów rowerzyści wyruszyli z lokalnego boiska na szlak. Dzięki gościnności mieszkańcom Gminy Wierzbica oraz Dyrektora PSP w Zalesicach Pana Tomasza Różyckiego uczestnicy rajdu mogli bezpiecznie odpoczywać na dwóch postojach: w Kolonii Zalesice oraz na placu przy szkole w Zalesicach. Dla spragnionych rowerzystów przygotowano napoje oraz słodki poczęstunek. Dzieci chętnie odpoczywały: na szkolnym placu zabaw.

Następnie trasą w stronę Łączan rajd wracał do Maliszowa. Rowerzystów na mecie przywitano kiełbaskami z grilla, a także pysznym ciastem oraz napojami o co zadbali organizatorzy wraz z mieszkańcami. Po poczęstunku i odpoczynku dzieci mogły bawić się na dmuchanym zamku ze zjeżdżalnią oraz smakować pyszny popcorn. Starsze dzieci korzystały z bubble football. Nie zabrakło innych atrakcji: malowania twarzy, baniek mydlanych i balonowych zwierzątek. Podczas spotkania odbył się quiz wiedzy historycznej, wszystkie drużyny wykazały się ogromną znajomością faktów historycznych. Jak co roku dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się konkurs „Mam Talent”. Za udział w konkursach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nad bezpieczeństwem cyklistów czuwała policja i strażacy z OSP w Kowali i Bardzicach. Oznakowani rowerzyści poruszali się zgodnie z zasadami ruchu drogowego pod czujnym okiem stróżów prawa.

W organizację rajdu aktywnie włączyli się mieszkańcy Maliszowa, Dąbrówki Warszawskiej oraz Kolonii Zalesic i Zalesic. Szczególne podziękowania należą się lokalnym sponsorom, którzy jak co roku hojnie wspomagają organizacje rajdu. Projekt realizowany był w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2019r. Celami projektu było: zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi Maliszowa poprzez pobudzenie aktywizacji i integracji rodzinnej, Międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin, a także wskazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, promowanie zdrowego stylu życia.