Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

„WAKACYJNY TURNUS Z SZANSĄ”

Od dnia 08.07.2019r. do 19.07.2019r. w Świetlicy z Elementami Socjoterapii „Szansa” w Kowali odbył się pierwszy dziesięciodniowy turnus wakacyjny dla wychowanków świetlicy „Szansa” o tematyce przewodniej „Z przyrodą za pan brat”. Dzieci spędziły dwutygodniowy wypoczynek promujący zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną.

Pierwszego dnia zostały zorganizowane gry i zabawy mające na celu integrację uczestników. Podopieczni tworzyli również figurki z masy solnej i mieli okazję nauczyć się tworzenia figurek z balonów, malowania twarzy, a także animacji z chustą. Drugiego dnia cała grupa wyruszyła do Oceanarium w Kielcach, gdzie dzieci zwiedziły również Park Miniatur oraz Oceanikę. Podczas turnusu wakacyjnego wychowankowie brali również udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Piątego dnia cała grupa wyruszyła na wycieczkę do kina na film pt. „Sekretne życie zwierzaków 2” oraz do Publicznej Biblioteki Miejskiej w Radomiu. Wychowankowie wzięli także udział w konkursie karaoke, a także w zabawach na świeżym powietrzu. Siódmego dnia grupa wybrała się na wycieczkę do Warszawskiego Ogrodu Miejskiego w celu zapoznania się z tematyką dzikich zwierząt.

Podczas turnusu wychowankowie rozwiązywali również liczne zagadki o tematyce przyrodniczej dotyczącej botaniki oraz zoologii. Ostatniego dnia cała grupa wybrała się na wycieczkę do Królewskich Źródeł na terenie gminy Pionki, gdzie zwiedziła rezerwat przyrody i wzięła udział we wspólnym ognisku. Ostatniego dnia wychowankowie dzielili się wspomnieniami z przeżytych wakacji z Szansą.

Od 6 do 16 sierpnia 2019 roku odbył się drugi turnus wakacyjny z Szansą.

Oba turnusy wakacyjne były częściowo finansowane z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Kowala na rok 2019 oraz z Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2018- 2020.                                    

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.