Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Dożynki 2019

 

W niedzielę, 25 sierpnia na stadionie w Kowali odbyły się gminne uroczystości związane z zakończeniem tegorocznych żniw. Tradycyjnie już Dożynki odbyły się z udziałem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali.

 

Prowadzenie Strefy Rodziny było zadaniem dla pracowników Ośrodka, którzy umilali najmłodszym mieszkańcom gminy udział w obchodach Święta Plonów. Atrakcje przygotowane dla dzieci były bezpłatne i można było z nich korzystać do woli. W ofercie skierowanej do najmłodszych znalazł się punkt malowania twarzy, bańki mydlane oraz modelowanie balonów. Na stoisku zajęć manualnych dzieci mogły wziąć udział konkursie plastycznym. Dla chętnych dostępne były malowanki, kredki i farbki.


Uczestnicy dożynek mogli również skorzystać z oferty dostępnej pod namiotem profilaktycznym udostępnionym przez Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” z Krakowa. Można było uzyskać informacje na temat zagadnień związanych z zagrożeniami zdrowotnymi wynikającymi z zażywania różnego rodzaju środków odurzających i alkoholu. Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjno – profilaktyczne.


W trakcie uroczystości można było zrobić sobie zdjęcie z sympatyczną krówką Figą, która dzięki uprzejmości firmy Figand z Radomia gościła na tegorocznych dożynkach. Krówka Figa najmłodszym uczestnikom imprezy rozdawała słodkie upominki w postaci krówek.


Ośrodek prowadził również polowy bufet dla organizatorów Święta Plonów. Można było zjeść kiełbasę z grilla, barszcz biały i kapuśniak jak również poczęstować się kawą i herbatą.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali inicjuje szereg działań środowiskowych: rajdy rowerowe, spotkania rodzinne i sąsiedzkie, imprezy okolicznościowe. Do zobaczenia podczas innych lokalnych wydarzeń z udziałem pracowników Ośrodka.