Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Szkolenie - przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

W dniu 9.10.2019r. w świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii „Szansa” w Kowali odbyło się szkolenie pod nazwą: „Praktyczne elementy działania zespołów interdyscyplinarnych”. Szkolenie prowadził Marek Mudant – certyfikowany specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej omówiono procedurę „Niebieskiej Karty”, różnice w pracy zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych, sytuacje niestandardowe, procedurę odebrania dziecka w związku z przemocą w rodzinie, a także aspekty dotyczące ochrony danych osobowych, w tym udostępnianie ich organom ścigania oraz osobom dotkniętym przemocą, stosującym przemoc. Szkolący wskazał na kwestie budzące wątpliwości, kontrowersje wokół procedury „Niebieskiej Karty”, omówił procedury prawne oddziaływania na sprawcę przemocy w rodzinie.

W części praktycznej uczestnicy szkolenia uczyli się jak rozpoznać, czy w rodzinie dochodzi do przemocy, a także konstruowali indywidualny plan pomocy rodzinie.

W szkoleniu wzięło udział 30 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, a także zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia.

Szkolenie w całości sfinansowane ze środków Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Zadanie realizuje Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2019-2021.